Chcesz 500 zł na dziecko? Ministerstwo ostrzega: uważaj na oszustów

Z kraju

22.12.2015 | Premier i wicepremier nie mogą się zgodzić. Program „Rodzina 500 plus” także dla Polaków na emigracji?Fakty TVN
wideo 2/3

W internecie pojawia się coraz więcej stron, na których rzekomo można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia, czyli 500 zł na dziecko. "To próba wyłudzenia pieniędzy" - ostrzega resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Resort w specjalnym komunikacie poinformował, że strony internetowe, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego nie są w żaden sposób związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nie podawać danych

Oszuści polują na naiwnych również w mediach społecznościowych. Pojawia się tam nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku "Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku" - ostrzega resort.

Za darmo

Ministerstwo informuje jednocześnie, że prawdziwy wniosek o przyznanie świadczenia będzie darmowy.

"Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa" - tłumaczy resort.

Podkreśla też, że świadczenie będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Aktualnie znajduje się w konsultacjach społecznych.

500 złotych na dzieckotvn24

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: