Bizancjum w KZN ukrócone. Minister skierowała zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Minister funduszy o zawiadomieniu do prokuratury ws. Krajowego Zasobu Nieruchomości
Minister funduszy o zawiadomieniu do prokuratury ws. Krajowego Zasobu NieruchomościTVN24
wideo 2/5
Minister funduszy o zawiadomieniu do prokuratury ws. Krajowego Zasobu NieruchomościTVN24

Poszło zawiadomienie do prokuratury w sprawie Krajowego Zasobu Nieruchomości - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, ma to związek z listem pracowników oskarżających poprzedni zarząd o "skrajnie nieobyczajne zachowanie". Pełczyńska-Nałęcz odniosła się także do kwestii uruchomienia unijnych funduszy strukturalnych dla Polski. Ujawniła też plan zmian we władzach spółki Centralny Port Komunikacyjny.

Krajowy Zasób Nieruchomości powstał 6,5 roku temu, a trzy lata temu został uruchomiony program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM). Celem programu było zbudowanie jak największej liczby mieszkań dla młodych polskich rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, ale są w stanie wynajmować mieszkanie z docelowym dojściem do jego własności. W czasie działania SIM wybudowano jednak zaledwie jeden blok liczący 40 mieszkań.

- Poszło zawiadomienie do prokuratury w sprawie KZN-u - przekazała w sobotę w "Jeden na jeden" w TVN24 minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Krajowy Zasób Nieruchomości pod lupą

Jak przypominała do resortu funduszy około dziewięciu miesięcy temu wpłynął list otwarty od pracowników KZN oskarżający zarząd o "skrajnie nieobyczajne zachowanie". Pełczyńska-Nałęcz wskazała, że część zarzutów z listu potwierdziła kontrola finansowa.

- Ja ten list skierowałam do prokuratora generalnego i dostałam informację, że sprawy poszły dalej - dodała szefowa resortu MFiPR.

Z informacji przekazanych przez minister wynika, że niewykluczone są też kolejne zawiadomienia do prokuratury. - Wiem, że prezes (Łukasz) Bałajewicz, pełniący obowiązki, przed konkursem, w KZN-ie bardzo uważnie tam się wszystkiemu przygląda, natrafia na poważne nieprawidłowości, w tym na przykład omijanie ustaw o zasadach przetargów publicznych i gromadzi całą informację. Jeżeli uzna, że naprawdę jest tak, że zostało naruszone prawo, zawsze będzie kierował sprawę do prokuratury - zapewniła Pełczyńska-Nałęcz.

- Mówię na podstawie dokumentów, które widziałam, a nie na podstawie orzeczenia jakiejś instytucji, która ma prawo orzekać o czyjejś winie. Ewidentnie na moje oko tam był taki mechanizm zawarcia umowy z fundacją i ta fundacja robiła przetargi, ustalała ceny różnych wydarzeń promocyjnych. Ceny wydarzeń promocyjnych nie powinna ustalać fundacja, która zawarła umowę z prezesem KZN-u tylko powinno to być wszystko robione zgodnie z ustawą, przez sam KZN. To naprawdę budzi bardzo poważne zastrzeżenia, ale to jest na razie moja prywatna ocena - zastrzegła.

Minister funduszy mówiła też o pierwszych decyzjach. - Już teraz została ścięta flota samochodów, bo to była kuriozalna sytuacja - 22 samochody służbowe na 76 osób zatrudnionych. To zostało natychmiast ścięte i jest jasno powiedziane, że mają być oszczędności, także jeśli chodzi o przedstawicieli KZN-u w radach nadzorczych SIM-ów. Tych przedstawicieli było za dużo, teraz będzie ich na pewno mniej - podkreśliła.

Bizancjum w KZN

Minister funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz na początku stycznia zamieściła wpis w mediach społecznościowych. "Po wejściu do KZN 'odkrycia' nowego zarządu: na 76 pracowników 22 samochody służbowe, każdy dostaje 450 zł miesięcznie na lunche. Umowy z podwykonawcami omijające zamówienia publiczne" - przekazała Pełczyńska-Nałęcz w serwisie X (dawniej Twitter).

"Bizancjum zostanie ukrócone. Umowy do prokuratora. Państwo dla obywateli nie tłustych kotów!" - dodała szefowa MFiPR.

Pełczyńska-Nałęcz z dniem 31 grudnia 2023 roku odwołała cały zarząd KZN-u na czele z prezesem Arkadiuszem Urbanem. Jednocześnie minister powołała na stanowisko I wiceprezesa i p.o. prezesa Łukasza Bałajewicza, a na funkcję II wiceprezesa KZN Arkadiusza Borka. Tymczasowe kierownictwo KZN ma sprawować swoją funkcję do czasu wyłonienia nowego prezesa.

Konkurs na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego

Minister funduszy mówiła też o zmianach we władzach spółki Centralny Port Komunikacyjny. Spółka poinformowała w piątek, że rada nadzorcza odwołała dwóch członków trzyosobowego zarządu spółki: prezesa Mikołaja Wilda i Radosława Kantaka odpowiadającego za inwestycje kolejowe. W zarządzie spółki pozostał Andrzej Alot, który odpowiada za sprawy finansowe. "Przewodniczący rady nadzorczej Filip Czernicki został oddelegowany na okres trzech miesięcy do pełnienia funkcji prezesa zarządu" - podała spółka CPK.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz powiedziała, że jest po rozmowie z wiceministrem funduszy i jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. CPK Maciejem Laskiem. - Będzie konkurs na prezesa zarządu, według regulaminu, tak jak powinien wyglądać normalny konkurs na takie stanowisko - zapowiedziała szefowa MFiPR.

- Jeśli chodzi o terminy, nie mam takiej wiedzy jeszcze, ta decyzja nie została podjęta. Natomiast wiem i upewniłam się, ponieważ to jest też sprawa niezwykle ważna dla mojej formacji, dla Polski 2050, żeby to nie była zamiana jednych ludzi na drugich, tylko żeby były konkursy. Tak, jak to zostało obiecane, żeby było zrealizowane. Pan minister mnie zapewnił, że będzie konkurs. Sam jest zresztą do tego bardzo przywiązany - dodała Pełczyńska-Nałęcz.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny to spółka Skarbu Państwa powołana do przygotowania i realizacji inwestycji pod tą samą nazwą. Centralny Port Komunikacyjny jest planowanym węzłem przesiadkowym między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

CPK - master planPAP

Minister funduszy o pieniądzach z UE

Pełczyńska-Nałęcz odniosła się także do kwestii uruchomienia unijnych funduszy strukturalnych dla Polski. "Mamy potwierdzenie z Komisji Europejskiej - Polska spełnia trzy ostatnie warunki niezbędne do pełnego uruchomienia funduszy strukturalnych - 76 mld euro na realizację programów do 2027 r." - napisała w piątek w mediach społecznościowych.

W "Jeden na jeden" minister powiedziała, że "jest zielone światło, żebyśmy wreszcie mogli złożyć dokumenty, to się fachowo nazywa samoocena".

- Te dokumenty będą procedowane, po ich przeprocedowaniu będzie zgoda na złożenie wniosków o dofinansowanie, więc to jest jeszcze dwa, trzy miesiące plus jeszcze kolejne 1,5 miesiąca - wyjaśniła.

Podkreśliła, że zgoda na złożenie dokumentów jest kluczowa.

Pytana, czy te dokumenty są przygotowane, powiedziała, że samoocena została wysłana. - Właśnie one czekały przygotowane, napisane bardzo długi czas (...) na zielone światło - dodał szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej.

Pełczyńska mówiła, że częściowo pieniądze w Polsce już są, ponieważ Polska otrzymała zaliczkę na projekty z funduszy strukturalnych. - Projekty są przygotowywane, są już pomału kontraktowane - dodała.

- Ale to, co jest absolutnie kluczowe, zwłaszcza, że jesteśmy w czwartym roku perspektywy finansowej, to jest możliwość złożenia wniosku o refinansowanie projektów - podkreśliła.

Krajowy Plan Odbudowy - kiedy trafią środki?

Pełczyńska-Nałęcz mówiła także o unijnych środkach na Krajowy Plan Odbudowy. Została zapytana, czy miliardy będą w Polsce najpóźniej na początku kwietnia.

- Złożyłam wniosek o pierwszą płatność w połowie grudnia. Normalny proces procedowania takiego wniosku to jest około trzech miesięcy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z tym procesem, to na koniec marca, początek kwietnia powinny wpłynąć pieniądze - powiedziała. Dodała, że to był wniosek o 6,9 miliarda euro.

Pytana, czy jeśli do kwietnia nie będzie nowej ustawy o KRS podpisanej przez prezydenta, nowych przepisów o Sądzie Najwyższym, porządku w prokuraturze, te pieniądze do Polskie trafią, minister odpowiedziała, że "Komisja Europejska oczekiwała bardzo konkretnego planu realizacji tych aspektów dochodzenia do praworządności, które są powiązane z KPO".

Dodała, że ten plan został wysłany. Jak mówiła, są tam kwestie ustawowe, ale "też te które nie wymagają rozwiązań ustawowych, które też są bardzo ważne, jak przegląd wszystkich spraw dotyczących immunitetów, jak przywrócenie większych praw samorządom sędziowskim, żeby móc mianować prezesów sądów". - To są rzeczy, które są podejmowane decyzją ministra, rozporządzeniami i to będzie realizowane - dodała.

- To nie jest tak, że tylko ustawy świadczą o tym, że sprawy praworządnościowe idą do przodu - podkreśliła. Dodała, że "wola polityczna jest czymś niezwykle ważnym". - Chociażby z dnia na dzień znika to, co było zmorą polskich sędziów, czyli tak zwany efekt mrożenia, obawa przed presją polityczną, konsekwencją polityczną dla niezależnego wyroku. Tego nie ma - zaznaczyła.

Autorka/Autor:mb/ams

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Złoty w środę po południu słabnie wobec głównych walut. To reakcja na najnowsze informacje dotyczące inflacji w Polsce. Zdaniem ekonomistów dane mogą wywierać presję na Radę Polityki Pieniężnej, by ta zastanowiła się nad obniżką stóp procentowych.

Złoty reaguje na dane o inflacji w Polsce

Złoty reaguje na dane o inflacji w Polsce

Źródło:
PAP

Nawet 10 milionów zapytań dziennie może wpływać do rejestru zastrzeżeń PESEL - wynika z informacji Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja ta obawia się, że tak duża liczba może spowodować utrudnienia w korzystaniu z usług finansowych, choćby z pożyczki czy kredytu.

Klientów banków mogą czekać duże utrudnienia. "To będzie wymagało cierpliwości"

Klientów banków mogą czekać duże utrudnienia. "To będzie wymagało cierpliwości"

Źródło:
tvn24.pl

W tygodniu czekają nas aż dwa dni z zakazem handlu. Sklepy będą zamknięte zarówno w czwartek, 30 maja, w Boże Ciało, jak i w niedzielę, 2 czerwca. Oznacza to, że nie zrobimy w tych dniach większych zakupów. Niektóre sklepy zdecydowały się jednak na wydłużenie godzin pracy w inne dni.

Kalendarz handlowy na długi weekend. Niektóre sklepy będą otwarte dłużej

Kalendarz handlowy na długi weekend. Niektóre sklepy będą otwarte dłużej

Źródło:
tvn24.pl

Zawieszenie opłaty mocowej, o którym mowa w ustawie o bonie energetycznym ograniczy wzrost rachunków o mniej więcej jedną czwartą - przekazał prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin. Jednocześnie zaznaczył, że tegoroczna obniżka nie powinna wpłynąć na zwiększenie tej opłaty w 2025 roku.

Jedna opłata mniej na fakturze za prąd

Jedna opłata mniej na fakturze za prąd

Źródło:
PAP

Zarząd Orlenu przedstawił walnemu zgromadzeniu projekt uchwały o nieudzieleniu absolutorium za 2023 rok poprzedniemu zarządowi i radzie nadzorczej - przekazała spółka. Konsekwencją przyjęcia uchwały będzie brak premii za 2023 rok między innymi dla Daniela Obajtka.

Obajtek może stracić premię. Jest projekt

Obajtek może stracić premię. Jest projekt

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec maja ceny paliw są niższe niż w ubiegłym tygodniu - informują analitycy e-petrol. Jak dodali, obniżka wyniosła około 4-5 groszy zarówno na litrze benzyny 95-oktanowej, jak i diesla. Gdzie tankowanie przed długim weekendem będzie najtańsze?

Dobre wieści dla kierowców przed długim weekendem

Dobre wieści dla kierowców przed długim weekendem

Źródło:
PAP

Czternaste emerytury zostaną wypłacone we wrześniu. Rozporządzenie w tej sprawie przyjął podczas wtorkowego posiedzenia rząd. Ile wyniesie czternastka brutto, a ile netto, czyli na rękę? Przedstawiamy wyliczenia głównego doradcy podatkowego w firmie inFakt Piotra Juszczyka.

Emerytury i czternastki. Ile brutto, ile na rękę. Wyliczenia

Emerytury i czternastki. Ile brutto, ile na rękę. Wyliczenia

Źródło:
tvn24.pl

Mniej niż połowa ankietowanych chce skrócenia tygodnia pracy do czterech dni - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Przeciwnych temu pomysłowi, nawet przy zachowaniu dotychczasowych wynagrodzeń, jest niemal 40 procent badanych.

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki sondażu

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki sondażu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Komisja Europejska miała prawo do potrącenia kary w wysokości 68,5 miliona euro (290 milionów złotych) za brak wstrzymania prac w kopalni Turów po skardze Czech - zdecydował w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej po rozpatrzeniu wniosku o ich anulowanie, złożonego jeszcze przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jest decyzja TSUE w sprawie kar dla Polski

Jest decyzja TSUE w sprawie kar dla Polski

Źródło:
PAP

Policja zajęła już blisko 1,6 tysiąca samochodów kierowcom, którzy prowadzili po alkoholu. Ta kara nie ograniczyła znacząco liczby pijanych na drogach - informuje w środę "Rzeczpospolita".

Zimny prysznic był tylko na początku. Alarmujące dane

Zimny prysznic był tylko na początku. Alarmujące dane

Źródło:
PAP

Po roku obowiązywania zmian w Kodeksie pracy największą popularnością cieszą się rozwiązania dla rodziców - uważa ekspertka od rynku pracy Monika Smulewicz. Jej zdaniem kontrowersyjny jest natomiast zapis o dodatkowym wolnym z powodu siły wyższej. - Falę urlopów z tego tytułu mieliśmy w grudniu, gdy pracownicy wykorzystali już wszystkie dni wolne - tłumaczy.

Rewolucja dla pracowników w sprawie dni wolnych. "Przepis jest dość kontrowersyjny"

Rewolucja dla pracowników w sprawie dni wolnych. "Przepis jest dość kontrowersyjny"

Źródło:
tvn24.pl

W ramach 800 plus Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał w środę na konta rodziców ponad pół miliarda złotych – wynika z danych udostępnionych przez ZUS. Wraz z nowym miesiącem rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy programu.

Potężna kwota trafi na konta. Trzeba złożyć wniosek

Potężna kwota trafi na konta. Trzeba złożyć wniosek

Źródło:
PAP

W tegorocznym sezonie greckie plaże będą pod nadzorem dronów. Tamtejsze służby zaczęły je wykorzystywać do walki z próbami ograniczania dostępu do wybrzeża przez prywatne podmioty.

Kary mogą być dotkliwe. Plaże pod kontrolą dronów

Kary mogą być dotkliwe. Plaże pod kontrolą dronów

Źródło:
PAP

Całemu zarządowi Orlenu w 2023 roku wypłacono w sumie ponad 24 miliony złotych z tytułu wynagrodzeń - wynika z opublikowanego we wtorek przez koncern sprawozdania rady nadzorczej. Najwięcej otrzymał były prezes - Daniel Obajtek.

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Źródło:
PAP

"Praktyki stosowane przez obie platformy mogą stanowić wielopoziomowe naruszenie krajowych i unijnych przepisów w zakresie między innymi ochrony konsumentów" - przekazało we wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W komunikacie wskazano, że chodzi o Temu i Shein.

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Dla pracodawców to najważniejsza zapowiedź obecnie rządzącej koalicji. Obecne rozwiązanie jest nieracjonalne - przekonuje Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich i członek Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o zapowiadane przez Donalda Tuska przejęcie przez ZUS płacenia zasiłku chorobowego od pierwszego dnia L4. "Trwają analizy skutków finansowych" - wyjaśnia w odpowiedzi na pytania o losy projektu resort rodziny i pracy.

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Źródło:
tvn24.pl

Wnioski o wakacje kredytowe w większości banków można składać już od 15 maja. Kredytobiorcy, którzy chcą skorzystać z odroczenia spłaty hipoteki, powinni jednak uważać, gdyż w tym roku program działa na nowych zasadach.

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Źródło:
tvn24.pl

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca, w którym zostanie wypłacona tak zwana 14. emerytura. Kancelaria premiera przekazała, że - tak jak w roku ubiegłym - miesiącem wypłat "czternastek" będzie wrzesień. Czternasta emerytura w podstawowej wysokości ma wynosić 1780,96 zł brutto.

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Oszczędności, nieruchomości, akcje i samochody znalazły się w oświadczeniach majątkowych europosłów przygotowanych w związku z końcem kadencji Parlamentu Europejskiego. Dokumenty zostały opublikowane na stronie internetowej Sejmu.

Europosłowie pokazali majątki

Europosłowie pokazali majątki

Źródło:
tvn24.pl

Przedstawiciele pokolenia Z to najbardziej optymistycznie nastawiona grupa pracowników w Polsce - wynika z nowego raportu Personnel Service. 40 procent z nich wierzy, że ich sytuacja zawodowa poprawi się jeszcze w tym roku. Znaczna część jest gotowa prosić obecnego pracodawcę o podwyżkę albo zmienić pracę na lepiej płatną, jeśli nadarzy się taka okazja.

Ci pracownicy zgłoszą się w tym roku po podwyżkę. Co trzeci zamierza zmienić pracę

Ci pracownicy zgłoszą się w tym roku po podwyżkę. Co trzeci zamierza zmienić pracę

Źródło:
PAP

Ceny produktów spożywczych w ostatnich latach poszybowały w górę. Podwyżki nie ominęły również lodów. Najbardziej podrożały rożki, za które obecnie płacimy o 45 procent więcej niż jeszcze dwa lata temu - wynika z danych aplikacji PanParagon.

Cena może zmrozić. Duże wzrosty

Cena może zmrozić. Duże wzrosty

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe limity przychodów dla pracujących wcześniejszych emerytów i niektórych rencistów - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich przekroczenie powoduje zmniejszenie lub nawet zawieszenie wypłacanego świadczenia

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Źródło:
PAP

Wkrótce rusza pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu (SCT). W związku z tym na ulicach Warszawy pojawią się samochody ze specjalnymi oznaczeniami. Warto jednak podkreślić, że zielone naklejki, umieszczane na przedniej szybie pojazdów, będą obowiązkowe tylko w niektórych przypadkach. Kogo obejmą nowe regulacje? 

Nowe oznaczenia na samochodach. Kogo będą dotyczyć?

Nowe oznaczenia na samochodach. Kogo będą dotyczyć?

Źródło:
tvn24.pl

Otrzymaliśmy informacje, że ceny sprzętu Xiaomi mogą być ustalane w wyniku niedozwolonego porozumienia - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W związku z tym zostało wszczęte w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Przeszukano siedzibę Xiaomi Polska i dwóch dystrybutorów produktów tej marki.

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

Trwają prace nad przygotowaniem nowego modelu ugód dla osób spłacających mieszkaniowe kredyty frankowe - przekazał na konferencji prasowej prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Jak podkreślił, nowa propozycja będzie bardziej atrakcyjna w porównaniu do poprzedniej koncepcji opracowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Będzie nowy model ugody dla frankowiczów

Będzie nowy model ugody dla frankowiczów

Źródło:
PAP

Najbliższy czwartek, 30 maja, to dzień wolny od pracy. To oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

Przerwa w realizacji przelewów

Przerwa w realizacji przelewów

Źródło:
tvn24.pl

Czasem moglibyśmy uniknąć przykrych zdarzeń, jeżeli zrezygnowalibyśmy z danej wyprawy - mówił w programie "Dzień na świecie" na antenie TVN24 BiS dyrektor departamentu konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jakub Wawrzyniak. Zwracał uwagę, że przed wyjazdem zagranicznym trzeba dobrze się przygotować. Zdradził również, z jakimi nietypowymi prośbami o pomoc zgłaszają się Polacy do konsulatów.

Wakacje bez stresu. "Często zapominamy o najważniejszym"

Wakacje bez stresu. "Często zapominamy o najważniejszym"

Źródło:
TVN24 BiS

Na bardzo konkurencyjnym rynku sprzedaży internetowej już w pierwszym roku działalności znika 5 procent podmiotów. Po dziesięciu latach nadal działa zaledwie 37 procent - można przeczytać we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Większość firm w tej branży nie przetrwa

Większość firm w tej branży nie przetrwa

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Lotniczej postanowiła odwołać Michała Fijoła ze stanowiska prezesa spółki, powierzając jednocześnie jego obowiązki wiceprezesowi Bartoszowi Piechocie - przekazała PGL. Zarząd opuścił także członek zarządu do spraw finansowo-ekonomicznych Paweł Urbaniak.

Prezes Polskiej Grupy Lotniczej odwołany

Prezes Polskiej Grupy Lotniczej odwołany

Źródło:
PAP