Londyn, Egipt, Dubaj... Gdzie latamy z Warszawy?

Z kraju

shutterstock.comJakie są najpopularniejsze kierunki z Lotniska Chopina?

Wielka Brytania i Egipt znalazły się na czele lutowego zestawienia najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów korzystających z Lotniska Chopina.

W ruchu rozkładowym najpopularniejszym kierunkiem jest bezsprzecznie Londyn. Biorąc pod uwagę wszystkie porty lotnicze (Gatwick, Heathrow, Luton) w lutym na trasie Warszawa-Londyn podróżowało 58,3 tys. osób, czyli o 19,6 proc. więcej niż w lutym 2014 r.

Co dalej?

Na drugim miejscu znalazły się połączenia z Paryżem (lotniska Charles de Gaulle i Beauvais-Tillé), z których w lutym skorzystało 36,2 tys. osób, czyli 0,5 proc. mniej niż przed rokiem. W pierwszej trójce najpopularniejszych kierunków znalazła się również trasa do i z Frankfurtu nad Menem, na której podróżowało w lutym 31,5 tys. osób (to o 0,9 proc. więcej w porównaniu do lutego 2014).

Warto odnotować wysoki ponad 45 proc. wzrost ruchu na linii Warszawa-Bruksela (5. miejsce) oraz 22,5-procentową zwyżkę liczby pasażerów na trasie Warszawa-Dubaj (10. miejsce).

Dziesięć najpopularniejszych kierunków:

Czartery

Natomiast najpopularniejszym kierunkiem wśród lotów czarterowych, czyli np. wylotów zorganizowanych grup na wakacje, pierwsze miejsce zajęła Hurghada. Tam i z powrotem do egipskiego kurortu leciało w lutym 5,7 tys. osób (wzrost o 26,2 proc.). Na drugim miejscu w tej kategorii znalazło się Cancun w Meksyku z wynikiem 5 tys. przewiezionych osób, co dało imponujący wzrost o 403,1 proc.

Kolejne miejsca

Na topie w ruchu czarterowym są także inne wakacyjne zakątki: Szarm el-Szejk w Egipcie (4,2 tys., wzrost o 2,7 proc.) oraz Teneryfa (4,2 tys. osób, wzrost o 4 proc.) i Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich (4 tys. osób, spadek o 8 proc.). Wart odnotowania jest również skok o 222 proc. w rejsach łączących Warszawę z turecką Antalyą (10. miejsce). Poniżej zestawienie 10 najpopularniejszych kierunków w ruchu czarterowym:

Autor: msz/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com