"Brak szacunku". Członek RPP przeprasza za słowa Adama Glapińskiego

Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes NBP Adam Glapiński do profesorów "jak można tak kłamać"
Prezes NBP Adam Glapiński do profesorów "jak można tak kłamać"TVN24 BiS
wideo 2/11
Prezes NBP Adam Glapiński do profesorów "jak można tak kłamać"TVN24 BiS

"Chciałbym przeprosić wszystkich ekspertów, ekonomistów i publicystów, którzy poczuli się urażeni obelgami, inwektywami i oskarżeniami Przewodniczącego Glapińskiego" - napisał w mediach społecznościowych Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej. W czwartek na konferencji prasowej szef NBP nie szczędził słów krytyki pod adresem mediów, ekonomistów czy analityków. Zarzucał im kłamstwa, zachowania "antypatriotyczne", a ich wypowiedzi nazwał "idiotyzmami".

"W imieniu swoim, ale mam nadzieję też innych członków RPP, chciałbym przeprosić wszystkich ekspertów, ekonomistów i publicystów, którzy poczuli się urażeni obelgami, inwektywami i oskarżeniami Przewodniczącego Glapińskiego kierowanymi do nich podczas wczorajszej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady" - napisał na platformie X Ludwik Kotecki, członek RPP.

"To, oprócz niegodnego zachowania szefa Rady Polityki Pieniężnej, brak szacunku do Państwa wiedzy, pracy oraz przede wszystkim troski o bieżące i przyszłe problemy (makro)ekonomiczne Polski. To z pewnością nie jest stanowisko całej Rady. Przepraszam!" - dodał.

Kotecki, który na członka RPP został powołany przez Senat, odniósł się w ten sposób do słów, jakie padły na czwartkowej konferencji prasowej prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, poświęconej ocenie bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Pierwsze kilkanaście minut swojego wystąpienia szef banku centralnego poświęcił na krytykę pod adresem między innymi ekonomistów i analityków rynkowych.

"Opłacani za kłamstwo"

Adam Glapiński stwierdził na początku, że "niestety żyjemy w trudnym czasie kampanii wyborczej, jest jakieś ogólne wzmożenie, polityków szczególnie, ale i niektórych ekonomistów, którzy ulegają jakimś emocjom politycznym".

- Ja się w ogóle nie będę do tego odnosił. Do wszystkich wypowiedzi, które są niezmiernie głupie, nawet bym powiedział często idiotyczne. Można je streścić ogólnie w określeniu: "inflacja bardzo spada, tak jak prezes Glapiński mówił na łeb, na szyję, ale w rzeczywistości nie spada, tylko rośnie. Inflacja jest bardzo niska, ale w rzeczywistości wysoka" - mówił szef NBP.

- Wprowadzono nowe pojęcie "inflacji prawdziwej". Jest inflacja oficjalna GUS i Eurostatu, ale to nie są prawdziwe inflacje, w rzeczywistości jest o wiele wyższa. Z taką postawą się bardzo trudno dyskutuje. Ci ludzie są nierzeczywiści jacyś, powinni się z tego otrząsnąć. Powinni pamiętać ci pseudoekonomiści, że to, co mówią, zostaje w internecie, nic nie ginie. I oni muszą się później z tym jakoś znaleźć, z tymi wypowiedziami - stwierdził.

Prezes Adam Glapiński powiedział, że obecnie "jest jeszcze ogromny atak, że NBP, polski bank centralny, podaje jakąś inflację z miesiąca na miesiąc, a nie ma do tego prawa, a jedyną istotną jest z roku na rok".

- Idziemy bardzo szybko do inflacji pełzającej, która w normalnych warunkach nie jest dostrzegana przez obywateli, jeśli nie dotyczy po prostu tylko żywności. Kiedyś to już powiedziałem i też się na mnie rzuciło stado jakichś rozszalałych buhajów, niestety z tej totalnej opozycji, polityków i zatrudnionych przez nich dyżurnych ekonomistów, albo jakichś oszalałych, że Glapiński powiedział, że inflacja 5 procent to jest już dobra inflacja - stwierdził prezes NBP.

Przypomniał, że cel inflacyjny NBP wynosi 2,5 proc., plus/minus 1 pp. - Dążymy do 2,5, ale jak będzie 4, to co? Też wtedy wyjdą ci nieszczęśni profesorowie i jacyś tam politycy i powiedzą, że te 4 to jest nieprawdziwe. Prawdziwe to jest 40 i dościgniemy Turcję. I dalej wszyscy spokojnie będą to przyjmować? Ci ludzie otrzymują bardzo wysokie wynagrodzenia za to, co mówią. Czyli są opłacani za kłamstwo - powiedział.

Prezes NBP odniósł się do wypowiedzi o tym, że inflacja w Polsce miałaby zmierzać ku poziomom w Turcji czy Grecji. - Ludzie wydawałoby się poważni, z siwymi głowami, z tytułami profesorów belwederskich, wypowiadali takie idiotyzmy. Ja nie wnikam, czy ktoś im za to zapłacił, czy ktoś im kazał, czy już umysł gorzej pracuje, czy są tak zaczadziali ideologicznie, politycznie. Ale na Boga, to się będzie za wami ciągnęło, panowie profesorowie, panie profesorki, takich idiotyzmów proszę nie mówić. Jesteśmy świadkami wielkiego sukcesu, przepraszam bardzo, że ten sukces przyszedł teraz, przed wyborami. Inflacja leci na łeb, na szyję. Z 18,4 procent na 8,2 procent - powiedział Glapiński.

"Zdrada Polski"

Prezes NBP postawił także zarzuty analitykom bankowym.

- Podobnie z analitykami bankowymi, tak zwanymi. Jak to jest przypadek, że te banki nieliczne, ale na szczęście mają połowę kapitału w Polsce... że tylko analitycy tych banków publicznych, czy tam z udziałem Skarbu Państwa, że mogą one obserwować obiektywnie to, co się dzieje? A banki zagraniczne jakieś idiotyzmy wymyślają. Jakie katusze muszą przeżywać ekonomiści, analitycy w tych bankach, że im każą mówić takie idiotyzmy, że nie dostrzegają tego, że się skończyła ta wysoka inflacja. Albo są tak cyniczni, że to dla nich w ogóle jest bez znaczenia, dostają przekaz dnia i mówią to, co trzeba... ale podejrzewam, że mają problemy - mówił Glapiński.

Dodał, że "to jest świństwo, to jest szkodzenie krajowi, to jest zdrada Polski". - Apeluję, opamiętajcie się - dodał.

Jak mówił, "mamy największy zespół analityczny, jaki w ogóle jest w Polsce, jeden z większych w Europie". - Zatrudniamy najlepszych, kupujemy najlepsze wyposażenie ekonometryczne tych umysłów, skupujemy wszystkie najlepsze bazy danych z całego świata i z kraju, robimy własne badania, z których inni korzystają w kraju. I wychodzi nam to - zaznaczył Glapiński, wskazując na wykres pokazujący roczną dynamikę cen konsumpcyjnych w Polsce.

- Inni biorą ten wynik i ze swoich pozycji chorych umysłowo, to znaczy zaczadzonych, zacietrzewionych politycznie, ideologicznie, kulturowo, antypatriotycznie, nie wiem... i mówią, że 8,2 proc. to jest fałszywe, to nie jest prawdziwe, w rzeczywistości jest 20. I co gorsza, ludzie posiadający formalnie wyższe wykształcenie to powtarzają. Tak ogłupionych młodych ludzi sobie nie przypominam - stwierdził.

- Inflacja spadła, czy to wam się podoba czy nie - podsumował.

"Pacjenta z wysoką gorączką wsadzili do wanny z lodem"

W czwartek w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Sławomir Dudek, ekonomista, prezes i założyciel Instytutu Finansów Publicznych, powiedział, że "tylko sztuczny, niebezpieczny prezes sztucznego banku centralnego, sztuczny przewodniczący sztucznej częściowo Rady Polityki Pieniężnej może nie dostrzegać, że w Polsce inflacja jest sztuczna, że jest przypudrowana". - Centralnie sterowana i w rzeczywistości nie wynosi te 8,2 procent - stwierdził.

Jak dodał, "prezes (NBP) też kłamał, bo mówił, że ekonomiści, którzy mają inne zdanie, podważają dane GUS". - To jest kompletna nieprawda. Ja i inni ekonomiści, którzy mówią o tej sztucznej inflacji, centralnie sterowanej, nie podważamy tego, co liczy GUS. GUS tak inflację wyliczył, bo takie mamy warunki. Mamy rząd, który centralne steruje cenami, mamy prezesa, który manipuluje cenami, i on (GUS- red.) ją zmierzył - wytłumaczył.

- Mamy rzeczywiście chorego na gorączkę inflacyjną. Nasza gospodarka jest chora na gorączkę inflacyjną, ma jakieś zapalenie w organizmie. Najpierw rząd rozdawał leki przeciwbólowe, sterydy, nie leczył, nie było antybiotyków, a potrzebna jest operacja. A teraz pacjenta z wysoką gorączką wsadzili do wanny z lodem - skomentował gość TVN24.

Autorka/Autor:JW/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Rada Unii Europejskiej zaakceptowała rozporządzenie zaostrzające normy środowiskowe pojazdów. Norma Euro 7 zaostrzy limity cząstek stałych dla samochodów osobowych i dostawczych oraz spalin dla autobusów i ciężarówek. Rozporządzenie wprowadzi też paszport środowiskowy dla każdego pojazdu.

Zmiana dla kierowców. Nowa norma spalin i paszporty dla każdego pojazdu

Zmiana dla kierowców. Nowa norma spalin i paszporty dla każdego pojazdu

Źródło:
PAP

W nocy z soboty na niedzielę Iran wystrzelił w kierunku Izraela około 300 dronów i pocisków rakietowych, z czego 99 procent zostało przechwyconych. - Poniedziałek na rynkach powinien być spokojny, możliwe nawet odreagowanie – powiedział w niedzielę główny ekonomista Banku Pekao Ernest Pytlarczyk. Dodał, że w niedzielę giełda w Izraelu otworzyła się na lekkim plusie.

Jaka będzie reakcja rynków na atak Iranu na Izrael? Eksperci prognozują

Jaka będzie reakcja rynków na atak Iranu na Izrael? Eksperci prognozują

Źródło:
PAP

Rzecznik polskiego przewoźnika Krzysztof Moczulski poinformował o odwołaniu lotów do Tel-Awiwu i Bejrutu. "Ze względu na sytuację polityczną Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały rejsy LO151/2 do Tel-Awiwu i 145/6 do Bejrutu" - poinformował w serwisie X rzecznik prasowy PLL LOT. W niedzielę rano Izrael poinformował o otwarciu przestrzeni powietrznej po nocnym ataku Iranu. Była zamknięta przez siedem godzin.

Loty do Tel-Awiwu i Bejrutu odwołane

Loty do Tel-Awiwu i Bejrutu odwołane

Źródło:
PAP

Dzicy lokatorzy przejęli pub w Londynie dzierżawiony przez Gordona Ramsaya - podał "The Guardian". W budynku, który wynajmuje popularny kucharz, zamknęła się grupa co najmniej sześciu osób. "Jeśli chcesz się nas pozbyć, będziesz musiał złożyć wniosek o posiadanie w sądzie okręgowym lub w sądzie wyższej instancji - napisali na kartce, którą wywiesili na drzwiach.

Dzicy lokatorzy przejęli lokal znanego restauratora

Dzicy lokatorzy przejęli lokal znanego restauratora

Źródło:
"The Guardian"

Węgierski deficyt dusi gospodarkę, a środki z KPO nie uratują Budapesztu od razu. W połowie grudnia Komisja Europejska odblokowała Węgrom 10,2 mld euro zamrożonych funduszy z polityki spójności z przewidzianych na lata 2021-2027 dla Węgier 22 mld euro. - Dostępne ponad 10 miliardów euro powinno wystarczyć rządowi na najbliższe lata na wsparcie krajowej gospodarki – powiedział Peter Virovacz, główny ekonomista banku ING Hungary odnosząc się do unijnych środków dla Węgier. - Nie zmieni to jednak z dnia na dzień jej stanu – zastrzegł analityk.

Historyczna dziura w budżecie. "Duża część środków jest cały czas zamrożona"

Historyczna dziura w budżecie. "Duża część środków jest cały czas zamrożona"

Źródło:
PAP

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed fałszywi stronami oferującymi rzekomą usługę wydania karty ubezpieczenia. Oszuści próbują podszywać się pod NFZ i liczą na pozyskanie naszych wrażliwych danych, takich jak dane osobowe, czy numery kart.

Podszywają się pod NFZ i próbują wyłudzić dane. Nowy cel oszustów

Podszywają się pod NFZ i próbują wyłudzić dane. Nowy cel oszustów

Źródło:
PAP

Waszyngton i Londyn zakazały w piątek giełdom handlu aluminium, miedzi i niklu produkowanego przez Rosję oraz zakazały importu tych metali do USA i Wielkiej Brytanii. jak zapewniają obydwie strony, zakaz nie blokuje dwustronnych kontraktów, które będą mogły być kontynuowane.

Waszyngton i Londyn mówią "stop" rosyjskim metalom i nakładają sankcje

Waszyngton i Londyn mówią "stop" rosyjskim metalom i nakładają sankcje

Źródło:
PAP

Władimir Putin podpisał dwie ustawy mające na celu wsparcie członków rosyjskich sił zbrojnych walczących na Ukrainie i ich rodzin. "Poprzez wsparcie finansowe dla żołnierzy walczących na Ukrainie i ich rodzin próbuje udobruchać obecnie służących, zachęcić kolejnych do wstąpienia do wojska oraz ograniczyć krytykę ze strony rodzin poległych" - oceniło ten ruch brytyjskie ministerstwo obrony.

Kredyt bez odsetek i gwarancja zatrudnienia dla wdów. Putin "próbuje udobruchać żołnierzy"

Kredyt bez odsetek i gwarancja zatrudnienia dla wdów. Putin "próbuje udobruchać żołnierzy"

Źródło:
PAP

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowania w sprawie ceny wódek w Lidlu, Biedronce i w Kauflandzie – poinformował jej rzecznik prasowy prok. Szymon Banna. To konsekwencja zawiadomienia przez Jana Śpiewaka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd zgłosił sprawę do prokuratury. Jak tłumaczy rzeczniczka UOKiK-u, działania sieci "mogą stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych".

Wódka za mniej niż 10 złotych. Prokuratura wszczyna postępowania

Wódka za mniej niż 10 złotych. Prokuratura wszczyna postępowania

Źródło:
PAP

Libertariański prezydent Argentyny Javier Milei po raz pierwszy spotkał się w piątek z szefem Tesli Elonem Muskiem. Rozmawiali o "potrzebie uwolnienia rynków" i "eliminacji przeszkód biurokratycznych" dla inwestycji – ogłosiło biuro Mileia. Tematem miała być też inwestycja Muska w branżę litu – lekkiego metalu wykorzystywanego w produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych i innych urządzeń. Argentyna dysponuje jednymi z najbogatszych złóż litu na świecie.

Miliarder Musk i prezydent Argentyny razem. Pierwsze spotkanie "przyjaciół z social mediów"

Miliarder Musk i prezydent Argentyny razem. Pierwsze spotkanie "przyjaciół z social mediów"

Źródło:
Reuters, PAP

Ostrzegamy przed oszustami namawiającymi klientów na nawiązanie połączenia wideo za pomocą zewnętrznych aplikacji - poinformował Toyota Bank Polska na swojej stronie internetowej. Poinstruowano, że należy zakończyć rozmowę, nie logować się na przesłane w wiadomości adresy oraz poinformować infolinię banku o zaistniałej sytuacji.

"Namawiają na połączenie video". Bank ostrzega przed działaniem oszustów

"Namawiają na połączenie video". Bank ostrzega przed działaniem oszustów

Źródło:
tvn24.pl

Na platformie TikTok są ponownie dostępne utwory Taylor Swift. Użytkownicy mogą dodawać jej muzykę do swoich filmów, mimo że muzyka należąca do innych artystów Universal wciąż nie pojawiła się w opcjach wyboru - czytamy portalu stacji BBC.

Koniec sporu z platformą społecznościową. Muzyka Taylor Swift wraca

Koniec sporu z platformą społecznościową. Muzyka Taylor Swift wraca

Źródło:
BBC

Fundusz Leśny to Fundusz Sprawiedliwości 2.0 - powiedziała w programie #BezKitu w TVN24 ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Jak wskazała, z pieniędzy Funduszu dochodziło do finansowania wizerunku polityków. Hennig-Kloska podała, że materiały w tej sprawie trafiły do zespołu prokuratorów, który zajmuje się badaniem naruszeń w wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Ministra klimatu mówiła też o rozwiązaniach dotyczących cen energii w drugiej połowie 2024 roku.

Fundusz Leśny "to Fundusz Sprawiedliwości 2.0". Ministra o ponad milionie "na imprezy plenerowe"

Fundusz Leśny "to Fundusz Sprawiedliwości 2.0". Ministra o ponad milionie "na imprezy plenerowe"

Źródło:
tvn24.pl

- To bardzo bolesna inicjatywa, która miała cel wychowawczy - skomentowała na łamach La Repubblica" adwokatka Federica Viotto. Chodzi o historię mieszkańca Turynu, który wystąpił na drogę sądową przeciwko swojemu 30-letniemu synowi. Mężczyzna nie pracował i nie chciał wyprowadzić się z domu. Sąd przyznał rację ojcu i nakazał młodemu mężczyźnie opuścić dom w ciągu trzech miesięcy.

Ojciec miał dość 30-latka bez pracy. Poszedł do sądu

Ojciec miał dość 30-latka bez pracy. Poszedł do sądu

Źródło:
PAP

Cena soku pomarańczowego w sklepach wzrosła w ciągu roku o jedną trzecią. - W 2023 roku mieliśmy zestaw problemów, które dotknęły dwa kluczowe dla rynku państwa: Brazylię i USA. To, z czym mierzymy się obecnie, to pokłosie tych kłopotów – ocenił w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Jakub Jakubczak, analityk sektora Food and Agri w BNP Paribas Bank Polska.

Ceny soku najwyższe od 15 lat. "Problem jest ogromny"

Ceny soku najwyższe od 15 lat. "Problem jest ogromny"

Źródło:
tvn24.pl

Im bliżej majówki, tym drożej na stacjach. Dotyczy to zwłaszcza benzyny bezołowiowej 95 i 98, których ceny poszły w górę o kilka groszy na litrze. Więcej trzeba też zapłacić przy tankowaniu oleju napędowego. Eksperci wskazali na ryzyko dalszych podwyżek cen paliw na stacjach. Wyjątkiem jest autogaz.

Niepokojący trend dla kierowców. "Istnieje ryzyko kilkugroszowych podwyżek"

Niepokojący trend dla kierowców. "Istnieje ryzyko kilkugroszowych podwyżek"

Źródło:
tvn24.pl

Informacja, że chcemy realizować program Mieszkanie na start, wywołała ogromną falę hejtu - stwierdził w czwartek w radiowym wywiadzie Krzysztof Hetman, szef resortu rozwoju i technologii. O dodatkowy komentarz w tej sprawie poprosiliśmy ministerstwo.

"Hejt" i "obelgi" na urzędników po ogłoszeniu nowego programu. Ministerstwo komentuje

"Hejt" i "obelgi" na urzędników po ogłoszeniu nowego programu. Ministerstwo komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Wakacje kredytowe mają być dostępne również w 2024 roku. Sejm w piątek przyjął ustawę w tej sprawie. Teraz trafi ona do prac w Senacie.

Wakacje kredytowe w 2024 roku. Jest decyzja posłów

Wakacje kredytowe w 2024 roku. Jest decyzja posłów

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Polskie Radio S.A. w likwidacji w piątek wysłało do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego ostateczne przedsądowe wezwanie do wypłaty środków z wpływów abonamentowych. Chodzi o blisko 73 miliony złotych wraz z odsetkami.

Wojna o pieniądze z abonamentu. "Działania są bezpodstawne"

Wojna o pieniądze z abonamentu. "Działania są bezpodstawne"

Źródło:
PAP

Polska od 2025 roku będzie drugim co do wielkości krajem systemu kaucyjnego w Europie. Tworzymy olbrzymi projekt gospodarki cyrkularnej dla opakowań – powiedział Marcel Rakowski prezes PolKa - Polska Kaucja. W jego ocenie system kaucyjny wymusi zmianę nawyków konsumentów.

"Olbrzymi projekt" w Polsce. Drugi taki system po Niemczech

"Olbrzymi projekt" w Polsce. Drugi taki system po Niemczech

Źródło:
PAP

Trwa śledztwo w sprawie funkcjonowania w Orlenie zorganizowanej grupy przestępczej ustawiającej przetargi. - Postępowanie zostało wszczęte w listopadzie 2023 roku. Podstawą były materiały przesłane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował w piątek TVN24 prokurator Przemysław Baranowski z Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Jak przekazał, gdyby zmowa się udała, szacowane szkody dla płockiego koncernu "szłyby w setki milionów złotych". Jako pierwszy o sprawie poinformował Onet.

Śledztwo w sprawie grupy ustawiającej przetargi w Orlenie. Straty "szłyby w setki milionów złotych"

Śledztwo w sprawie grupy ustawiającej przetargi w Orlenie. Straty "szłyby w setki milionów złotych"

Źródło:
tvn24.pl

Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju przedłużyła postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu - prezesa zarządu oraz trzech wiceprezesów. Termin składania ofert został wydłużony do 19 kwietnia, a rozmowy z kandydatami będą przeprowadzane od 22 kwietnia.

Wybór władz PFR się przedłuża. Nowe terminy

Wybór władz PFR się przedłuża. Nowe terminy

Źródło:
PAP

Filip Czernicki został nowym prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny. Takiego wyboru dokonała rada nadzorcza spółki CPK w postępowaniu kwalifikacyjnym. Rada nadzorcza wybrała również Marcina Michalskiego na członka zarządu.

Jest nowy prezes CPK

Jest nowy prezes CPK

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Istnieje co najmniej jeden bardzo ważny powód, dla którego trzeba rozważyć zablokowanie tej floty cieni. Mówimy tutaj o stu, czasami więcej, statkach z ropą. To jest powód ekologiczny. Jest też wystarczająco dużo prawdziwych powodów, dla których te statki nie powinny zostać dopuszczone do transportu na morzu i mam nadzieję, że w tej sprawie szybko dojdziemy do porozumienia - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej.

"Flota cieni" na Bałtyku. Tusk komentuje

"Flota cieni" na Bałtyku. Tusk komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Urzędy skarbowe już wkrótce zyskają narzędzie do monitorowania handlu na platformach takich jak OLX, Allegro czy Vinted. - Mówimy o podmiotach, które mają powyżej 30 transakcji sprzedaży w trakcie roku - wyjaśnił w Radiu ZET minister finansów Andrzej Domański. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2024 roku.

Nowa broń fiskusa. "Jesteśmy jedynym krajem, który tego nie wdrożył"

Nowa broń fiskusa. "Jesteśmy jedynym krajem, który tego nie wdrożył"

Premier Donald Tusk powołał Mirosława Czekaja na prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego. W ostatnich latach Czekaj pełnił funkcję skarbnika Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie odpowiadał między innymi za politykę finansową, gospodarkę i współpracę z instytucjami finansowymi. Pierwszą wiceprezes BGK została Marta Postuła.

Państwowy bank z nowym prezesem

Państwowy bank z nowym prezesem

Źródło:
PAP

To nie są pieniądze, które jesteśmy w stanie odzyskać - stwierdziła w TVN24 Anna Czarczyńska z Akademii Leona Koźmińskiego, pytana o wpłacone przez spółkę należącą do Orlenu zaliczki na dostawy ropy. - Runął mit wielkiego Orlenu, który jest potężnym graczem międzynarodowym. Dla niektórych to też jest duży szok - dodała.

"Runął mit wielkiego Orlenu"

"Runął mit wielkiego Orlenu"

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawiło projekt programu dopłat do kredytów hipotecznych, określanego jako Mieszkanie na start. Wyjaśniamy, kto będzie mógł z niego skorzystać oraz ile wyniesie dofinansowanie.

Mieszkanie na start. Co warto wiedzieć

Mieszkanie na start. Co warto wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl