Co zmieni katastrofa airbusa A320? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Świat lotniczy wciąż jest w szoku po katastrofie airbusa linii Germanwings, do której - jak wynika z ustaleń śledczych - umyślnie doprowadził drugi pilot. Linie lotnicze wprowadzają zmiany regulaminów i nakazują stałą obecność dwóch członków załogi w kokpicie. To główny temat weekendowego wydania TVN24 Biznes i Świat.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat będziemy zbierali kolejne informacje dotyczące szczegółów dochodzenia. A o tym na ile wprowadzane zmiany wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa lotów – porozmawiamy z gośćmi – między innymi z Grzegorzem Brychczyńskim z Polskiego Klubu Lotniczego (sobota godz. 12.00) oraz Tomaszem Hypkim ze Skrzydlatej Polski (niedziela 14.30).

Analizy i komentarze

O motywach, które pchają ludzi do desperackich kroków i o tym na ile da się temu zapobiegać na przykład dzięki badaniom psychologicznym w miejscu pracy - będziemy rozmawiali z psychologiem Joanną Heidtmann (niedziela godz. 11.30).

Reakcje światowych mediów na katastrofę w Alpach omówimy w programie "Korespondent" w niedzielę o godz. 12.30. Gośćmi Marka Tejchmana będą: Julia Szyndzielorz, korespondentka Die Welt, David MCQuaid z Bloomberga oraz Michał Tracz – korespondent TVN24, który z Barcelony relacjonował te wydarzenia z Hiszpanii, po informacji o tragedii lotu Germanwings.

Co jeszcze?

W sobotę po godz. 10.30 wraz z Marcinem Cisowskim z portalu Moviemag będziemy radzić, na co w weekend wybrać się do kina.

W programie "Babilon" gośćmi Piotra Marciniaka będą Hanna Gronkiewicz-Waltz, Katarzyna Piekarska, prof. Magdalena Środa oraz Elżbieta Jakubiak. Początek programu o godz. 14.10.

Po godz. 18.30 Jakub Porada z TTV doradzi, gdzie pojechać na zbliżające się wielkimi krokami święta. Powie, gdzie wydamy mniej, a gdzie więcej, bo miejsce jest popularne.

W niedzielę

O godz 17.30 Adrian Furgalski, wiceprezes zespołu doradców gospodarczych TOR wyjaśni, jak wygląda konkurencja komunikacyjna w Polce. Omówi oferty przewoźników: olejowych, lotniczych, autobusowych, które coraz mocniej kuszą podróżujących. Odpowie też na pytanie, jak obecnie najbardziej opłaca się podróżować po Polsce.

Weekendowy program prowadzą Michał Sznajder i Katarzyna Karpa-Świderek.

Dokumenty w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

SOBOTA 28.03

8:10 Jak to zrobić bezpieczniej 9:25 PREMIERA Megakonstrukcje: Koreańska Superarteria 11:00 PREMIERA Megakonstrukcje: Kolisty Drapacz Chmur 12:30 Gonitwa w Pampelunie 16:15 PREMIERA: Korea Północna - Władza i pieniądze 20:30 Ratując Concordię 22:15 Ukryte skarby Afganistanu

NIEDZIELA 29.03

8:40 Polowanie na gejów 10:00 Jak to zrobić bezpieczniej 16:30 W sieci informacji 20:00 Megakonstrukcje: Koreańska Superarteria 21:00 Megakonstrukcje: Kolisty Drapacz Chmur 22:00 Korea Północna - Władza i pieniądze 23:00 Epoka dronów

Autor: red/ / Źródło: TVN24 BiS