Prestiżowa praca z wysoką pensją czeka. Sprawdź listę wymagań

Z kraju

ShutterstockChętni na fotel prezesa Totalizatora Sportowego mogą zgłaszać kandydatury

Do 27 lutego br. chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego - wynika z ogłoszenia rady nadzorczej zamieszczonego w środę na stronie internetowej spółki. Od kandydata wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.

We wtorek przewodniczący rady nadzorczej Totalizatora Sportowego Piotr Kwiecień poinformował, że w środę zostanie opublikowane ogłoszenie o konkursie na nowego prezesa spółki. Dotychczasowy jej prezes Łukasz Łazarewicz w poniedziałek wieczorem w wydanym oświadczeniu poinformował o złożeniu radzie nadzorczej swojej rezygnacji z pełnionej funkcji, a rada przyjęła jego rezygnację. Łazarewicz kierował tą firmą przez 10 miesięcy.

Wymagania wobec kandydata

Z ogłoszenia rady nadzorczej wynika, że od nowego prezesa Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych; osoba taka nie może podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych. Jak wskazano w ogłoszeniu, dodatkowymi atutami kandydatów będzie m.in. "posiadanie znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej oraz organizowania wyścigów konnych, doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w zakresie zarządzania grupą kapitałową, czynna znajomość języka obcego". W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kandydata będzie sprawdzany jego zakres wiadomości m.in. z wiedzy o działalności spółki w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz organizowania wyścigów konnych.

Potrzebne dokumenty

Chętni do zgłoszenia powinni dołączyć list motywacyjny, życiorys, zaświadczenie o niekaralności oraz oświadczenie, iż wobec nich nie zostało wszczęte i nie toczy się postępowanie karne. Otwarcie i kwalifikacja zgłoszeń do dalszego postępowania nastąpi 27 lutego br. w siedzibie spółki. Rozmowy kwalifikacyjne odbywać się będą od 3 do 10 marca 2017 roku w biurze spółki w Warszawie. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Zobacz: Henryk Kowalczyk o przyszłości spółek Skarbu Państwa (Wideo z 5.10.2016)

Henryk Kowalczyk o przyszłości spółek Skarbu Państwa

Autor: ag/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock