Ciastka dla dzieci wycofane ze sprzedaży. Ostrzeżenie sanepidu

Z kraju

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy TVN24 BiS
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii ciastek Belkorn Biskids 6+. Powodem takiej decyzji jest wykryty wysoki poziom akryloamidu, substancji o potencjalnym działaniu rakotwórczym.

Jak czytamy w komunikacie GIS-u, wskazana partia produktu Belkorn Biskids 6+ "with appleconcentrate, no added sugar, 150 g" nie powinna być spożywana przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Badanie laboratoryjne zostało wykonane w Holandii.

"Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć" - dodano.

Chodzi o następującą partię produktu:

- partia numer 171401, data minimalnej trwałości: 03.04.2018

Opakowanie produktugis.gov.pl

Producentem jest belgijska firma CRV Corthouts NV.

Działania producenta

Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że producent wystosował ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii. Ponadto odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę CRV Corthouts o konieczności wycofania produktu z obrotu handlowego, jednak do tego czasu cała kwestionowana partia została sprzedana kolejnym odbiorcom.

Ustalono, że polska firma powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanej partii z obrotu handlowego. Jak czytamy, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu.

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock