Autosan znów nie zgłosił się do przetargu na autobusy dla wojska. "Zbyt krótki termin"

Z kraju

Tym razem z ofertą się nie spóźnili. Autosan dostarczy autobusy dla wojskatvn24
wideo 2/4

Sanocki producent autobusów Autosan, wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nie złożył oferty w przetargu na dostawę dla wojska czterech autobusów, ponieważ termin realizacji umowy był zbyt krótki. Zamawiający nie zgodził się na przesunięcie terminu realizacji kontraktu – powiedziała Katarzyna Hydzik z Autosanu.

Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP Hydzik, spółka nie złożyła oferty również w poprzednim przetargu ogłoszonym przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną (2. RBLog) w połowie czerwca na dostawę 18 autobusów.

Ten przetarg w lipcu został unieważniony z powodu braku ofert. W obu przetargach termin dostawy autobusów był wyznaczony na 30 listopada tego roku.

Przetarg

- W obu przetargach zadaliśmy pytanie zamawiającemu, czy przesunie termin realizacji umowy na koniec marca 2019 roku. Zamawiający nie wyraził takiej zgody. W związku z tym, że mamy wypełnioną produkcję do ostatnich dni tego roku i nie mieliśmy fizycznej możliwości realizacji tych kontraktów do 30 listopada bieżącego roku, to nie mogliśmy startować w tych przetargach i złożyć ofert – wyjaśniła Hydzik. Natomiast w rozpisanym w ubiegłym roku przetargu na 28 autobusów dla armii Autosan wygrał z ofertą wartości 18 mln zł. We wcześniejszym postępowaniu ofertę tej firmy odrzucono z powodu 20-minutowego spóźnienia.

Polska fabryka

Autosan jest jedną z najstarszych polskich fabryk. 30 marca 2016 roku fabrykę autobusów przejęło konsorcjum spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W tym roku firma ma wyprodukować ponad 150 autobusów. Zatrudnia ponad 370 osób. O tym, że w przetargu ogłoszonym przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną oferty nie złożył Autosan pierwsze poinformowało w poniedziałek radio RMF.

Autor: msz//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Autosan.pl

Tagi:
Raporty: