Biuro podróży Exim Tours zawiesiło oferowanie wyjazdów z lotniska Warszawa-Radom do tunezyjskiego Monastyru. "Przyczyną jest brak potwierdzenia rejsów z Radomia po stronie partnera handlowego" - wyjaśniła firma w komunikacie przesłanym TVN24 Biznes. Biuro podróży nie ma innych ofert z wylotem z południa Mazowsza.
Lotnisko Warszawa-Radom zostało uroczyście otwarte 27 kwietnia br. Pierwszy rejs z lotniska Warszawa-Radom do tunezyjskiego Monastyru miał się odbyć 1 czerwca. Biuro podróży Exim Tours poinformowało jednak, że od 9 maja w systemie rezerwacyjnym została zawieszona możliwość zakupu wakacji rozpoczynających się na lotnisku w Radomiu. Jako pierwszy informację w tej sprawie przekazał branżowy portal rynek-lotniczy.pl.
Biuro podróży Exim Tours wyjaśnia
"Decyzja o zmianie radomskiego lotniska, podyktowana jest rezygnacją naszego partnera biznesowego z przelotów na trasie do Monastyru" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie, Marcin Małysz, prezes zarządu biura podróży Exim Tours.
Firma zapewniła przy tym, że w najbliższych dniach klienci dostaną propozycję zmiany lotniska wylotu do Monastyru. "W najbliższych dniach przedstawiciele biura będą kontaktować się ze wszystkimi osobami, które wybrały wylot z Radomia" - czytamy w komunikacie. "Każda z osób, która zdecydowała się na tę trasę, dostanie od nas propozycję zmiany swojej podróży" - zadeklarowała Agnieszka Kołtoniak, Charter Flight Manager Exim Tours.
Biuro podróży Exim Tours "nie ma w swojej ofercie innych ofert z wylotem z Radomia". "W konsekwencji, w sezonie letnim 2023, Exim nie planuje żadnych operacji z tego lotniska" - przekazano w czwartkowym komunikacie.
Zmiany w lotach czarterowych
W ostatnich dniach informowaliśmy, że również biuro podróży Itaka zaprzestało sprzedaży wyjazdów do do Monastyru. "Potwierdzamy informację, że wyloty do Tunezji z Radomia zostały odwołane przez innego konsolidatora, który był gestorem tych przelotów" - informował TVN24 Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings oraz wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. W ofercie Itaki nadal pozostało jednak sześć innych kierunków z wylotami z lotniska Warszawa-Radom.
Konsolidator odpowiada za dystrybucję oferty linii lotniczej. Umożliwia również sprzedaż biletów lotniczych biurom podróży.
Wycieczki z południa Mazowsza oferują też inne biura podróży: Coral Travel, Greckie Podróże, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun&Fun Holidays czy TUI.
Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych, które zarządzają lotniskiem Warszawa-Radom, już wcześniej wskazywała w przesłanej nam odpowiedzi, że "zmiany w siatce połączeń – zwłaszcza tych czarterowych – są naturalnym procesem biur podróży i wszystkich funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu". Jak zaznaczała, "oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów".
Pierwsi pasażerowie
Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania 1729 pasażerów. W tym roku nowy port ma obsłużyć około 200 tys. pasażerów.
Według PPL terminal na początku działalności lotniska będzie w stanie przyjąć około 1 mln pasażerów w ciągu roku, a docelowo nawet ponad 3 mln osób. Koszt inwestycji wyniósł około 800 mln zł.
Źródło: TVN24 Biznes