Część iPhone'ów z wadą fabryczną. Apple oferuje naprawę

Tech


Apple poinformował o wadzie fabrycznej, która dotyczy części smartfonów iPhone 8. Producent oferuje bezpłatną naprawę.

Na swojej oficjalnej stronie firma informuje, że niektóre iPhone'y 8 zostały wyposażone w wadliwe płyty główne. Może to powodować nieoczekiwane restartowanie się telefonu, "zamrażanie" ekranu, albo wyłączanie się urządzenia.

Apple twierdzi, że chodzi tylko o niewielki odsetek modeli iPhone 8 – wykonanych w konkretnym czasie i w konkretnym miejscu – od września 2017 r. do marca 2018 r. w Chinach, Hongkongu, Indiach, Japonii, Makao, Nowej Zelandii i USA.

Apple będzie usuwał usterkę za darmo

Firma deklaruje usunięcie usterki bezpłatnie, wystarczy się do niej zgłosić w ciągu trzech lat od zakupu telefonu. Amerykański "Forbes", który pisze o problemie, radzi jednak ostrożność. Właściciele, którzy zamierzają oddać do naprawy iPhone'a 8 w nie najlepszym stanie, powinni bardzo dokładnie przeczytać warunki akcji naprawczej.

Apple ostrzega bowiem: "Jeśli Twój iPhone 8 ma jakiekolwiek uszkodzenia, które utrudniają wykonanie naprawy, na przykład pęknięty ekran, problem ten trzeba rozwiązać przed likwidacją wady fabrycznej. W niektórych przypadkach możemy pobrać opłatę związaną z dodatkową naprawą.”

Ustalenie, czy konkretny egzemplarz jest wadliwy nie powinno sprawiać problemu. Wystarczyć sprawdzić numer seryjny swojego telefonu na stronie Apple'a.

Autor: ms//bgr / Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe