Pijany mężczyzna zaatakował robota

Tech

Tokumeigakarinoaoshima/CC0 Ofiara ataku ma na imię Pepper

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekoksztatnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.

Ofiara ataku ma na imię Pepper, plastikową białą powłokę, wielkie oczy, tablet wbudowany w piersi i sam jeździ na kółkach. Doskonale czuje się w tłumie, ma wrodzone skłonności do pomagania ludziom w swoim otoczeniu i potrafi z nimi rozmawiać w sposób miły i naturalny.

Opinie klientów

W salonach japońskiego operatora komórkowego pracują setki takich Pepperów, a ich zadaniem jest przyjmowanie opinii od klientów.

Poniekąd tak właśnie stało się w przypadku Kiichi Ishikawy, który - niezadowolony z obsługi przez człowieka z krwi i kości - postanowił się wyładować na Bogu ducha winnym Pepperze i wymierzył mu solidnego kopniaka. W rezultacie - podała prasa tabloidowa - refleks i ruchy Peppera uległy wyraźnemu spowolnieniu. Wszystko zarejestrowały kamery telewizji przemysłowej i pan Ishikawa został w niedzielę zatrzymany za napaść na robota. Policja stara się teraz oszacować wartość uszczerbku na zdrowiu Peppera, który kosztuje ok. 1460 euro plus miesięczny abonament.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tokumeigakarinoaoshima/CC0