Perfekcyjne brzmienie muzyki za 7 milionów złotych. "To pewien symbol statusu"

Tech

TVN24 BiSPerfekcyjne brzmienie za 7 milionów złotych. Zobacz niezwykły sprzęt

- Wszystkie elementy metalowe wykonane są ze szlachetnych materiałów, takich jak np. brąz. Trąbki wykonane są natomiast z 24-karatowego złota - mówi Kevin Scott z Living Voice. To perfekcyjne brzmienie za miliony. Zestaw audio Vox Olimpian wyprodukowany przez brytyjską firmę kosztuje bowiem bagatela 7 milionów złotych. O niezwykłym sprzęcie muzycznym mówił w TVN24 Biznes i Świat dziennikarz Piotr Metz.

W skład systemu wchodzą cztery kolumny tubowe oraz lampowa elektronika. Wyprodukowanie jednej pary kolumn zajmuje pięciu specjalistom 2 tys. roboczych godzin, czyli 250 dni. Jedna kolumna waży zaś 220 kg.

To wszystko powoduje, że do tej pory powstało zaledwie dziesięć takich zestawów.

Specjalne warunki

- To wizjonerzy, którzy tworzą prawdziwe arcydzieła do słuchania muzyki - ocenia Hirka Wrony, polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. - Szanujmy i kochajmy ich za to, bo dzięki nim to za chwilę stanie się przedmiotem masowej produkcji, będzie dużo tańsze i będziemy mieli do tego dostęp - dodaje.

Piotr Metz z Programu III Polskiego Radia pytany o zasadność wydatku tak dużych pieniędzy za sprzęt muzyczny, porównuje to do wydatku na samochód. Jego zdaniem, "większy efekt w wielu przypadkach zapewnia użycie najwyższej klasy materiałów".

- W obecnych czasach sprzęt audio, to także pewien symbol statusu. Musi też wyglądać i musi być potężny - wskazuje Metz. Gość TVN24 Biznes i Świat jednocześnie zwraca jednak uwagę, że często "wspaniałe urządzenia nie nadają się do zwykłego domu, w którym mieszkamy".

"Jeżeli kogoś stać na zrobienie sobie studia odsłuchowego, specjalnie wytłumionego, ze specjalnymi ustrojami pochłaniającymi dźwięk", to wówczas zdaniem Metza można zdecydować się na taki wydatek.

"Sprzęt audio, to także pewien symbol statusu"TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS, TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ