WizzAir likwiduje kolejne połączenia z Anglii do Polski

Najnowsze

Aktualizacja:

Węgierski przewoźnik WizzAir zwiesił dziewięć połączeń na trasie Anglia - Polska. Prezes firmy Jozsef Varadi tłumaczy, że to efekt sytuacji rynkowej, wynikającej z wysokich cen paliwa oraz powrotów Polaków z Wysp. Jednocześnie otworzył 17 nowych połączeń min. Warszawa-Rzym i Poznań-Cork.

Po tym, jak w maju tego roku tanie linie lotnicze WizzAir zlikwidował loty z Anglii do Poznania, a od 15 września z Coventry do Katowic - węgierski przewoźnik planuje kolejne redukcje połączeń z Polską.

- WizzAir zlikwidował dziewięć połączeń na trasach z Anglii do Polski - poinformował w środę podczas konferencji prasowej prezes firmy Jozsef Varadi. Dodał, że jednocześnie tanie linie otwierają nowe trasy, m.in. Warszawa-Rzym i Poznań-Cork w Irlandii.

Gdzie zawieszono loty?

Z brytyjskich lotnisk Bournemouth, Coventry, Belfast, nie polecimy już do Katowic. To nie jedyne zmiany, WizzAir zlikwidował również połączenia z Bournemouth i Coventry do Gdańska, oraz z Durham Tees Valley do Warszawy, oraz z Doncaster Sheffield do Wrocławia.

Na pocieszenie?

Tanie linie lotnicze w zamian proponują polskim klientom kilka nowych połączeń. Od 15 września uruchomione zostaną loty na trasie Warszawa - Rzym na lotnisko Ciampino. Natomiast od 16 grudnia uruchomią nową trasę Poznań-Rzym na lotnisko Fiumicino, oraz Poznań-Cork.

Ponadto planowane jest uruchomienie tras m.in.: Warszawa-Bolonia, Katowice-Bolonia, Gdańsk-Oslo, Gdańsk-Goeteborg, Poznań-Oslo. Nowe połączenia z Gdańska do Rzymu władze Wizz Air zapowiedziały już w zeszłym miesiącu.

Ciężka sytuacja firmy

Prezes WizzAir Varadi podczas konferencji prasowej był bardzo powściągliwy i starał się nie wspominać nic o ciężkiej sytuacji finansowej spółki. Powiedział, że w ciągu ostatnich dwóch lat spółka wypracowała zyski na poziomie operacyjnym.

- Przewidujemy, że w ciągu 2-3 miesięcy niektórzy z przewoźników będą w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Stworzy to szanse dla nas do pozyskania klientów - powiedział Varadi.

Linie lotnicze WizzAir obsługują ponad 100 tras z 9 baz operacyjnych. Swoim klientom oferują loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, a ostatnio rozpoczęły loty na trasach krajowych na Ukrainie. W ostatnich 12 miesiącach przewiózł ponad 5 milionów pasażerów. W Polsce przewoźnik lata z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia.

Źródło: TVN24, PAP