Windows 7 bez Internet Explorera

Najnowsze

Aktualizacja:
windows7.plNowy Windows ma mieć oficjalną premierę w październiku

Windows 7 będzie sprzedawany w Unii Europejskiej bez przeglądarki internetowej Internet Explorer. Microsoft zdecydował się na tren krok pod presją Komisji Europejskiej.

Na początku 2009 roku w Parlamencie Europejskim rozgorzała dyskusja odnośnie monopolistycznych praktyk Microsoftu, które uniemożliwiają innym producentom przeglądarek internetowych skuteczne konkurowanie z Internet Explorerem - przypomina serwis "Komputer Świat". Nad koncernem z Redmond zawisło widmo wysokich kar finansowych za niedostosowanie się do zaleceń PE.

Dzięki decyzji Microsoftu, użytkownicy Windows 7 będą mogli samodzielnie wybrać dowolną przeglądarkę internetową, z której chcą korzystać, zaś Internet Explorer nie będzie domyślnie instalowany wraz z systemem operacyjnym.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej przyjęli wiadomość dość chłodno i zapowiedzieli, że będą bacznie przyglądać się całej sprawie. Ocenią ponadto, czy ostatnia decyzja Microsoftu jest respektowana oraz jakie wprowadza zmiany na lepsze w rynku przeglądarek internetowych - pisze "KŚ".

Źródło: TVN CNBC Biznes, komputerswiat.pl

Źródło zdjęcia głównego: windows7.pl