Oficjalna inauguracja TVN24 Biznes i Świat. "Profesjonalizm i poświęcenie gwarancją sukcesu"

Najnowsze

Fakty TVN09.01.2014 | TVN24 Biznes i Świat oficjalnie zaczął nadawanie

- Za nami doskonały pierwszy tydzień, a to dopiero początek - powiedział prezes grupy TVN Markus Tellenbach podczas oficjalnej inauguracji drugiego kanału informacyjnego grupy - TVN24 Biznes i Świat.

Prezes zarządu TVN i dyrektor generalny Grupy TVN Markus Tellenbach podkreślał, że TVN24 Biznes i Świat to kanał dla ludzi pragnących zrozumieć, jak światowa polityka wpływa na ich życie w Polsce.

- Profesjonalizm i poświecenie dziennikarzy stacji są największą gwarancją sukcesu - mówił podczas inauguracji.

Markus Tellenbach podkreślał, że na rynku jest miejsce dla telewizji, w której znajdą się informacje ze świata i biznesu, które dotąd nie były podawane polskim odbiorcom we właściwy sposób. - Jesteśmy społeczeństwem globalnym, dlatego wydarzenia światowe coraz bardziej rzutują na polskie rynki i politykę. Badania pokazują, że tego rodzaju kanał będzie przyjęty z zadowoleniem. Potwierdza to pierwsza pozytywna reakcja rynku - mówił.

Członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat Adam Pieczyński podkreślał, że Polacy coraz więcej podróżują i prowadzą biznesowe kontakty zagranicą. - Coraz więcej ludzi po prostu interesuje się tym, co dzieje się na świecie. Mają też coraz większą świadomość, że na ich życie w Polsce mają wpływ decyzje, które zapadają np. w Stanach Zjednoczonych - mówił Adam Pieczyński.

Adam Pieczyński redaktor naczelny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat TVN24 BiS

Nowy kanał od stycznia

TVN24 Biznes i Świat to drugi kanał informacyjny grupy TVN. Widzowie znajdą w nim wiadomości o tematyce gospodarczej i międzynarodowej. TVN24 Biznes i Świat to najświeższe i najważniejsze informacje o tym, co dzieje się na krajowych i zagranicznych rynkach. Ukazuje to jak świat polityki przenika się z gospodarką. - Wszystko to, co dzieje się w światowej polityce wpływa na gospodarkę i nasze portfele. A z drugiej strony to, co dzieje się w gospodarce wpływa też na politykę. Decyzje polityków na międzynarodowych arenach często wymuszone są sytuacją gospodarczą. Obie te nogi informacyjne: biznes i świat doskonale się uzupełniają - uważa Rafał Wojda, szef redakcji biznesowej TVN24 BiŚ. Wtóruje mu Jacek Stawiski z redakcji Świat w TVN24 BiŚ. - To kanał, który pokazuje jak świat jest skomplikowany, ale jednocześnie, że można go wytłumaczyć - uważa Stawiski.

Co w ramówce?

Widzowie w TVN24 Biznes i Świat znajdą programy biznesowo - finansowe oraz szerokie spektrum informacji z zagranicy. Od poniedziałku do piątku, w programie "Indeks" najnowsze wieści, zapowiedzi tego, co wydarzy się w świecie finansów i przegląd prasy przedstawia Marek Tejchman. Godzinny program startuje punktualnie o godz. 8.00. Po nim w ramówce znajdują się serwisy informacyjne "Dzień na rynkach" i "Dzień na świcie", które od godz. 9.00 do 19.00 nadawane są zamiennie co pół godziny. Pierwszy skupia się na podaniu informacji z rynków, które opatrzone są komentarzami ekspertów. A drugi przedstawia wydarzenia, którymi żyją światowe agencje informacyjne. Wieczorem od poniedziałku do piątku Paweł Blajer o godz. 20.00 w programie "Biznes dla ludzi" doradza, jak poradzić sobie świecie biurokracji. Porusza konkretne problemy przedsiębiorców i zwykłych ludzi. O godz. 21.00 Bartosz Węglarczyk w programie "Świat" wraz z ekspertami analizuje zagraniczne wydarzenia. Po nim o godz. 22.00 na antenie gości Katarzyna Werner i Robert Stanilewicz, którzy prowadzą magazyn "24 godziny". To informacyjno-publicystyczne podsumowanie dnia. W weekendowej ramówce są reportaże i filmy dokumentalne przygotowane m.in. przez Ewę Ewart, Jacka Pałasińskiego i Macieja Wierzyńskiego. Nie brakuje też komentarzy i podsumowań minionego tygodnia.

Gdzie oglądać?

TVN24 Biznes i Świat mogą oglądać abonenci platform satelitarnych NC+, Cyfrowego Polsatu i Oragne, telewizji kablowej UPC, VECTRA, MULTIMEDIA, TOYA, INEA oraz platform IPTV ORAGNE i NETIA. Program można zobaczyć także u ponad 200 lokalnych operatorów telewizji kablowej i IPTV w całej Polsce.

Więcej informacji, gdzie oglądać TVN24 Biznes i Świat.

W internecie

Wiadomości z kanału są również dostępne na stronie www.tvn24bis.pl oraz na portalach społecznościowych www.facebook.com/tvn24bis oraz www.twitter.com/tvn24.bis.

Autor: msz//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiŚ