Dodatkowe środki bezpieczeństwa na polskich lotniskach. Przez Soczi

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatPasażerowie lecący do Rosji muszą stawić się na lotnisku wcześniej

Pasażerowie lecący do Rosji muszą stawić się wcześniej na lotnisko, gdyż może się wydłużyć czas kontroli. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wprowadził bowiem dodatkowe środki bezpieczeństwa na loty z Polski do Rosji.

Ma to związek z rozpoczynającymi się w piątek Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2014 w Soczi i będą obowiązywały do ich zakończenia, 23 lutego. - Mając na uwadze, że dodatkowe procedury mogą wydłużyć czas kontroli bezpieczeństwa zaleca się, aby pasażerowie podróżujący do Rosji przybywali na lotniska z odpowiednim wyprzedzeniem - powiedziała rzeczniczka ULC Marta Chylińska. Nie ujawniła, o jakie dodatkowe środki bezpieczeństwa chodzi. Tłumaczyła, że ze względu właśnie na bezpieczeństwo, ULC ich nie może ujawnić. Urząd przypomniał, że regularne loty z Polski do Rosji odbywają się z dwóch portów lotniczych: Lotniska Chopina w Warszawie i z lotniska im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadziła dziś też dla pasażerów podróżujacych do Rosji Amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Zwiększone środki bezpieczeństwa na lotniskach, ostrzeżenia przed aktami terroryzmu – siły bezpieczeństwa pokazują pełną mobilizację na igrzyska w Soczi. Ale czujność służb odpowiedzialnych za spokój w czasie igrzysk nie może przez to spaść, a najważniejszym wyzwaniem wydaje się pozyskanie wszelkich informacji o możliwych zagrożeniach. Jak w takich sytuacjach działają służby – o tym między innymi w piątek w programie "Świat" po godz. 21.00 na antenie TVN24 Biznes i Świat. Gościem Bartosza Węglarczyka będzie Piotr Niemczyk – ekspert ds. bezpieczeństwa, były wiceszef UOP.

Autor: //bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24