Agora ma nowego prezesa

Najnowsze

Aktualizacja:
PAP/TVN24Piotr Niemczycki (z prawej) zastąpił na stanowisku prezesa Agory Marka Sowę (z lewej)

Marek Sowa zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Agora SA - poinformowała spółka w komunikacie. Jego następcą został Piotr Niemczycki, dotychczasowy wiceprezes.

Prezes zarządu Agory Marek Sowa złożył na ręce Spółki rezygnację z uczestnictwa w zarządzie spółki oraz z funkcji prezesa zarządu, z mocą od dnia dzisiejszego (tj. 13 listopada 2008 roku) - głosi komunikat. Rada Nadzorcza złożyła mu podziękowanie za wkład w rozwój spółki.

Zarząd spółki Agora informuje, że Sowa zrezygnował z powodów osobistych. Agora poinformowała, że miejsce Marka Sowy zajmie, dotychczasowy wiceprezes zarządu spółki Agora S.A. Piotr Niemczycki "na okres kończący się z dniem zakończenia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Spółki decydującego o zatwierdzeniu sprawozdań finansowych za rok 2008". Do zarządu wszedł też Tomasz Józefacki, szef przedsięwzięć internetowych.

W czwartek po publikacji wyników za ostatni kwartał, Agora była wśród największych "spadkowiczów" na warszawskiej giełdzie - w systemie notowań ciągłych jej akcje spadły o 16 proc.

Za Rapaczyńską

Marek Sowa zastąpił poprzednią prezes Agory SA Wandę Rapaczyńską 30 sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej był wiceprezesem operatora telewizji kablowej UPC.

"Agora-Holding jest przekonana, że doświadczenie pana Marka Sowy, jego wiedza w dziedzinie nowoczesnych mediów elektronicznych, jego strategiczny talent przywódczy, ambitne plany dla Agory i cechy osobiste będą dobrze służyć budowaniu długoterminowej wartości dla akcjonariuszy Agory" - podawała spółka w komunikacie towarzyszącym jego powołaniu.

Źródło: TVN CNBC Biznes, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/TVN24