Najnowsze

Najnowsze

Ile za schabowego, ile za filet z kurczaka? Organizacje pozarządowe walczące o środowisko chcą, by konsumenci poznali "prawdziwą cenę" mięsa - czyli taką, która oprócz kosztów nakarmienia, wyhodowania i uboju zwierzęcia uwzględnia też zanieczyszczenie środowiska związane z przemysłową hodowlą. Gdyby brać je pod uwagę ceny mięsa na sklepowych półkach mogłyby wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Wykreślenie zapisów wskazujących, że "trzynastki" będą wypłacane z Funduszu Solidarnościowego - przewiduje jedna z poprawek, jakie w czwartek wniósł Senat do ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Senatorowie zaakceptowali też waloryzację świadczeń, ale odrzucili ustawę przyznającą 1,95 mld zł mediom państwowym.

Związkowcy i zarząd Polskiej Grupy Górniczej, przy udziale wicepremiera Jacka Sasina, wypracowali w czwartek porozumienie w sprawie zasad wypłaty nagrody rocznej - tak zwanej czternastej pensji - za 2019 rok. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie postulowanego przez związkowców wzrostu płac.

Linie lotnicze Air France i KLM ogłosiły w czwartek, że przedłużają do 15 marca zawieszenie lotów do i z Chin kontynentalnych. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Pierwotnie loty miały być zawieszone do 9 lutego.

Polska Grupa Zbrojeniowa szuka nowego prezesa - ze stanowiska został odwołany Witold Słowik. Oprócz niego odwołano jeszcze dwóch członków zarządu. Rada Nadzorcza postanowiła rozpisać konkurs na ich stanowiska - informuje PGZ.

Prawie 16,4 miliona funtów, czyli ponad 82 miliony złotych - za taką kwotę na aukcji w Londynie wylicytowano obraz Tamary Łempickiej "Portret Marjorie Ferry". To najdrożej sprzedane dzieło polskiego artysty w historii.

Chiny zapowiedziały w czwartek, że obniżą o połowę dodatkowe cła nałożone w ubiegłym roku na 1717 towarów sprowadzanych z USA. To efekt pierwszej części porozumienia handlowego podpisanego w styczniu w Waszyngtonie.

Ceny ropy w Stanach Zjednoczonych mocno rosną z powodu prognoz, że pomimo sporu krajom Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojusznikom kartelu uda się osiągnąć porozumienie w sprawie mocniejszego cięcia dostaw surowca. Byłaby to odpowiedź na negatywny wpływ epidemii koronawirusa na globalne zapotrzebowanie na paliwa.

Styczeń 2020 roku przyniósł duży spadek liczby rejestracji aut. W stosunku do stycznia 2019 aż o 14,5 procent - poinformował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Z analizy przeprowadzonej na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w pierwszym miesiącu nowego roku zarejestrowano łącznie 40 888 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony.

W czwartek na drogach w całym kraju jest prowadzona policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Kontrole będą prowadzone między innymi z użyciem dronów.