TVN24 | Białystok

Policja rozbiła grupę sutenerów. Jeden z zatrzymanych próbował uciekać i uderzył w radiowóz

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Policjanci i kontrterroryści weszli do agencji towarzyskiej
Policjanci i kontrterroryści weszli do agencji towarzyskiejLubelska policja
wideo 2/11
Lubelska policjaPolicjanci i kontrterroryści weszli do agencji towarzyskiej

Zapewniali ochronę, dowozili kobiety do klientów. Używali nawet kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Tak według policji działała grupa przestępcza czerpiąca zyski z nierządu. Zatrzymano sześć osób.

Policjanci i kontrterroryści weszli w piątek (12 marca) wieczorem do lubelskiej agencji towarzyskiej. Na miejscu zastali kobiety z Polski i Ukrainy, świadczące usługi seksualne. Zabezpieczyli m.in. 35 tys. zł., kilkanaście telefonów komórkowych, terminal płatniczy, komputer i kasę fiskalną.

Do agencji weszli policjanci i kontrterroryściLubelska policja

- Zatrzymano łącznie czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku 37, 41, 50 i 60 lat oraz dwie kobiety: 50-letnią mieszkankę Lublina oraz 42-letnią obywatelkę Ukrainy – mówi komisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Zamieszczali też ogłoszenia na portalach internetowych

Wszyscy, według policji, wchodzili w skład grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji. Z ustaleń śledczych wynika, że grupą kierował 50-latek. Miał organizować świadczenie usług seksualnych nie tylko na terenie województwa lubelskiego, ale też na Ukrainie.

Akcja została przeprowadzono w piątek wieczoremLubelska policja

- W ramach podziału ról i zadań członkowie grupy organizowali prostytutkom ochronę i transport oraz zamieszczali stosowane ogłoszenia na portalach internetowych – podkreśla policjant.

Dzieliły się pieniędzmi z członkami grupy

Na przykład, według policji, 41-latek wynajmował mieszkanie w Lublinie w celu uprawiania prostytucji przez jedną z kobiet. Dowoził ją też do mieszkań klientów oraz hoteli. Akurat on nie poddał się dobrowolnie. Próbując uciec volkswagenem z zastawionej przez policję zasadzki, zderzy się z radiowozem. Złapano go pod Lubinem.

Jeden z zatrzymanych próbował uciekać. Uderzył autem w radiowózLubelska policja

- Kobiety, Polki i Ukrainki, nie były przymuszane do świadczenia usług seksualnych. Pieniędzmi dzieliły się z członkami grupy – zaznaczył kom. Fijołek.

Do pięciu i do dziesięciu lat pozbawianie wolności

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, skąd zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Tam usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z uprawiania prostytucji. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wszyscy trafili do aresztuLubelska policja

Za przestępstwo ułatwiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowej, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest natomiast karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości