Był w toalecie, gdy na plecy spadł mu wąż. "Gad wydostał się z kratki wentylacyjnej"

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lublin. Z kratki wentylacyjnej wyszedł wąż. Spadł na plecy mężczyzny, który korzystał akurat z toalety
Lublin. Z kratki wentylacyjnej wyszedł wąż. Spadł na plecy mężczyzny, który korzystał akurat z toalety Fundacja Epicrates
wideo 2/6
waz

W jednym z mieszkań przy ulicy Bursztynowej w Lublinie mężczyzna korzystał właśnie z toalety, gdy na plecy spadł mu wąż. Gad został już zabrany do egzotarium. Czeka, aż odbierze go właściciel. 

- Możliwe, że wąż należy do któregoś z sąsiadów. Jest w dobrej kondycji, więc nie mógł spędzić w kratce wentylacyjnej zbyt dużo czasu - mówi Bartłomiej Gorzkowski, prezes Fundacji Epicrates i kierownik działającego w ramach miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Lubelskiego Egzotarium.

To tam trafił kilkumiesięczny wąż, który we wtorek (19 lipca) spadł na plecy mężczyzny korzystającego z toalety w jednym z mieszkań przy ulicy Bursztynowej w Lublinie.

Wąż wypadł z kratki wentylacyjnej Fundacja Epicrates 

Wąż nie jest jadowity

- Gad wydostał się z kratki wentylacyjnej. Mężczyzna powiadomił straż miejską. Koleżanka, która była na dyżurze w egzotarium, pojechała na miejsce i zabrała węża - opowiada Gorzkowski.

Gad ma kilka miesięcy. Jest w dobrej kondycji Fundacja Epicrates 

Czytaj też: Moda na małpy. Kupują je, bo to "słodkie zwierzątka", a gdy pojawią się problemy, oddają lub podrzucają

Dodaje, że wąż to najprawdopodobniej Boaedon capensis lub Boaedon fuliginosus. - Dokładne oznaczenie wymaga policzenia rzędów łusek, ale w tej chwili to najmniej istotne, bo nie stanowi on żadnego zagrożenia - nie jest jadowity. A ponadto nie chcemy dodatkowo stresować malucha. Wycieczka kanałami wentylacyjnymi i wizyta w WC to wystarczająca doza wrażeń dla tego niewielkiego wężyka jak na jeden dzień - podkreśla szef fundacji.

Gad czeka na właściciela

Wąż przebywa obecnie w Lubelskim Egzotarium. Czeka, aż odbierze go właściciel.

- Mam nadzieję, że to nastąpi. Mamy obecnie sezon na porzucanie zwierząt, ale zazwyczaj ludzie to robią w parkach czy na ulicy, a nie w bloku - zaznacza Gorzkowski.

Wąż nie jest jadowity Fundacja Epicrates 
Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Bursztynowej w Lublinie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Epicrates

Pozostałe wiadomości