TVN24 | Białystok

Zamki w samochodzie się zablokowały, w środku był 14-miesięczny chłopiec. Matka wezwała pomoc

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Temperatura w zamkniętym samochodzie rośnie bardzo szybkoTVN24 Łódź
wideo 2/6
TVN24 ŁódźTemperatura w zamkniętym samochodzie rośnie bardzo szybko

Matka położyła klucze na przednim siedzeniu i poszła włożyć dziecko do fotelika. Gdy zamknęła tylne drzwi, zamki w samochodzie się zablokowały. 14-miesięcznego chłopca wydostali z auta policjanci z komendy w Łomży (województwo podlaskie).

W środę (27 lipca) około godziny 13 mundurowi dostali zgłoszenie, że na parkingu przed jednym z bloków w Łomży kobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki wraz ze swoim dzieckiem.

Klucze leżały, razem z torebką, na przednim siedzeniu

- Policjanci ustalili, że matka położyła klucze od auta razem z torebką na przednim fotelu i poszła włożyć dziecko do fotelika. W momencie, kiedy zamknęła tylne drzwi, zamki w samochodzie się zablokowały. Matka, widząc powagę sytuacji, zadzwoniła pod numer alarmowy – przekazuje podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Policjanci z łomżyńskiej patrolówki, którzy przyjechali na miejsce, wybili boczną szybę w samochodzie i bezpiecznie wydostali dziecko.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Dzieci mogą być narażone na przegrzanie organizmu

- Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – apeluje policja.

Żeby uwolnić dziecko, policjanci musieli wybić boczną szybęKMP Łomża

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Łomża