TVN24 | Białystok

Dziewięć dni i 87-latka pokonała koronawirusa

TVN24 | Białystok

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Pomorze
MZ: dziś 381 przypadków zakażenia koronawiruem, nie żyje 30 osób
MZ: dziś 381 przypadków zakażenia koronawiruem, nie żyje 30 osóbTVN24
wideo 2/6
TVN24MZ: dziś 381 przypadków zakażenia koronawiruem, nie żyje 30 osób

87-letnia kobieta po dziewięciu dniach leczenia pokonała koronawirusa. Trafiła do szpitala w Ostródzie z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie).

Kobieta trafiła do szpitala jednoimiennego w Ostródzie 16 kwietnia. Kiedy badania wykazały u niej koronawirusa, służby epidemiologiczne przebadały ponad 100 osób. 87-latka była bowiem pacjentką zakładu opiekuńczo-leczniczego w Ełku, co dwa dni była dializowana. W związku z tym przebadano pacjentów i personel ZOL oraz stacji dializ. Sanepid informował, że wyniki pobrane od ponad 100 osób w Ełku były negatywne. Nikt więcej nie zachorował. Służby prasowe wojewody poinformowały w sobotę wieczorem, że pacjentka z Ełku już wyzdrowiała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O dramacie, który widział na oddziale zakaźnym, wolałby zapomnieć. 90-letni pan Edmund pokonał koronawirusa.

W minionym tygodniu, od poniedziałku do soboty w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano jeden przypadek zachorowania na COVID-19 i 18 wyzdrowień (zarówno dzieci, jak i dorosłych). W tym samym czasie w regionie wykonano 2 396 testów w kierunku koronawirusa. W regionie dotąd odnotowano 144 przypadki zachorowania, jedna osoba zmarła.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości