Chodził do sklepu i do urzędu, mimo że był objęty kwarantanną. W końcu został aresztowany

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/PAP
Czym różni się kwarantanna od nadzoru sanitarno-epidemiologicznego? Ekspert odpowiada
Czym różni się kwarantanna od nadzoru sanitarno-epidemiologicznego? Ekspert odpowiadaTVN24
wideo 2/7
TVN24Czym różni się kwarantanna od nadzoru sanitarno-epidemiologicznego? Ekspert odpowiada

Nie przestrzegał kwarantanny. Chodził do sklepu, był też w urzędzie gminy. W końcu 58-letniego mieszkańca gminy Kłoczew (Lubelskie) zatrzymała policja, a sąd tymczasowo aresztował. Odpowie za narażanie innych osób, grozi mu do 30 tysięcy złotych grzywny.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policjanci powiadomieni zostali, że 58-letni mieszkaniec gminy Kłoczew, objęty kwarantanną, zamiast przebywać w domu, wychodzi na zewnątrz, narażając innych ludzi. Był widziany w urzędzie gminy i sklepie. Po zweryfikowaniu tych informacji policjanci z Ryk zatrzymali mężczyznę, w piątek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany – podała na swojej stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Policjanci apelują o rozsądne i odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa ograniczeń i zakazów. Tym, którzy ich nie przestrzegają, grożą surowe kary – przypominają. KWP w Lublinie opublikowała informacje o kilku przykładach złamania przepisów.

Grzywny za picie alkoholu

Dwóch mieszkańców Świdnika w wieku 64 i 62 lata ukaranych zostało grzywnami po 5 tys. zł. Mężczyźni siedzieli w samochodzie jednego z nich i pili alkohol. Przechodnie zawiadomili policję. Funkcjonariusze chcieli wymierzyć im mandaty po 500 zł, ale mężczyźni nie zgodzili się na to. Byli aroganccy, odmawiali opuszczenia samochodu i udania się do domów. Policjanci sporządzili wniosek o ich ukaranie do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku, a ten wymierzył mężczyznom dziesięciokrotnie wyższe grzywny.

Przed sądem rodzinnym odpowie dwoje 16-letnich mieszkańców powiatu świdnickiego, których policja zatrzymała po poszukiwaniach trwających od 1 kwietnia. Nastolatkowie wbrew woli opiekunów samowolnie oddalili się z miejsc zamieszkania.

Komendant Główny Policji o kontroli osób poddanych kwarantannie
Komendant Główny Policji o kontroli osób poddanych kwarantannieTVN24

Limit osób w sklepie, ograniczenia w dostępie do parków. Premier ogłosił nowe obostrzenia

W gminie Żmudź dzielnicowy zauważył parę, która spacerowała po jezdni, nie zachowując określonej przepisami odległości od siebie. Jak się okazało, oboje byli objęci kwarantanną domową. Mężczyzna używał wulgarnych słów, podawał się za kogo innego. Wobec obojga policja skieruje wniosek o ukaranie do sądu.

W Puławach trzej mężczyźni w wieku od 35 do 46 lat zorganizowali spotkanie na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta. Pili alkohol. Mieszkańcy bloku wezwali policję, mężczyźni ukarani zostali mandatami.

Autor:gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości