TVN24 | Białystok

Większość pacjentów z COVID-19 jest niezaszczepiona. "Policzyłem zgony w szpitalu, statystyki są jednoznaczne"

TVN24 | Białystok

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Większość pacjentów z COVID-19 to osoby niezaszczepione
Większość pacjentów z COVID-19 to osoby niezaszczepioneTVN24
wideo 2/5
TVN24Większość pacjentów z COVID-19 to osoby niezaszczepione

Ponad 80 procent pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 w szpitalu tymczasowym w Białymstoku to osoby niezaszczepione. - Policzyłem zgony w naszym szpitalu. Od 1 września mieliśmy 54 zgony, z czego 53 zgony pacjentów niezaszczepionych. Te statystyki są dosyć jednoznaczne - mówił na antenie TVN24 prof. Wojciech Naumnik, kierownik białostockiego szpitala tymczasowego.

Profesor Wojciech Naumnik, kierownik szpitala tymczasowego nr 1 w Białymstoku mówił w środę na antenie TVN24 o tym, jak ważne są szczepienia przeciw COVID-19. - Przeżywamy trudne chwile, mamy ponad stu pacjentów i pragnę podkreślić, że spośród tych stu, 82 pacjentów to są chorzy niezaszczepieni - tłumaczył.

Dodał, że większość pacjentów jest poddana tlenoterapii. Służby techniczne placówki podkreślają, że zużycie tlenu jest potężne.

Większa grupa pacjentów, którzy zmarli, miała choroby współistniejące
Większa grupa pacjentów, którzy zmarli, miała choroby współistniejące TVN24

"To były zgony, których mogłoby nie być"

- Policzyłem zgony w naszym szpitalu tymczasowym. Od 1 września mieliśmy 54 zgony, z czego 53 zgony pacjentów niezaszczepionych. Te statystyki są dosyć jednoznaczne - mówił profesor. - To były zgony, których mogłoby nie być - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jeden pacjent zaszczepiony, który zmarł, był chory na białaczkę. - Nie mógł wytworzyć odporności, ponieważ jest to choroba, która upośledza wytwarzanie przeciwciał - tłumaczył Naumnik.

Jak mówił, z tego właśnie powodu ciężko mu zrozumieć postawy osób, które nie chcą się zaszczepić.

- Szczepienia zmniejszają ilość zgonów, zmniejszają ilość ciężkich przebiegów COVID-19 - dodał, powołując się na badania.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości