TVN24 | Białystok

Trójka nastolatków zniszczyła skrzynkę sterującą sygnalizacją na jednym z najważniejszych skrzyżowań w Kolnie

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Nastolatkowie zniszczyli podświetlany słupek informujący o kierunku jazdy przy stacji paliw (materiał z 16.03.2021)
Nastolatkowie zniszczyli podświetlany słupek informujący o kierunku jazdy przy stacji paliw (materiał z 16.03.2021)KPP Kolno
wideo 2/21
KPP Kolno

Podświetlany słupek informujący o kierunku jazdy przy stacji paliw, lampki ostrzegające o remoncie jednej z ulic, a przede wszystkim skrzynka sterująca sygnalizacją świetlną na jednym z najważniejszych skrzyżowań w podlaskim Kolnie. To wszystko zostało zniszczone przez trójkę nastolatków. 

- Nie mam pojęcia, czemu to miało służyć i w imię czego zostało zrobione. To była zwykła bezmyślność, być może spotęgowana sytuacją związaną z koronawirusem. Ale bez przesady. Chodzi przecież o nasze wspólne mienie, które zapewnia nam wszystkim bezpieczeństwo – mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Nastolatkowie zniszczyli skrzynkę sterującą sygnalizacją świetlnąKPP w Kolnie

W piątek (5 marca) w nocy kolneńska policja dostała zgłoszenie o zniszczeniu podświetlanego słupka informującego o kierunku jazdy przy jednej ze stacji paliw. W międzyczasie mundurowi patrolujący centrum miasta zauważyli zniszczone lampki ostrzegające o remoncie ulicy Konopnickiej oraz uszkodzoną skrzynkę sterującą sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu łączącym ulice Sienkiewicza, Sobieskiego i Wojska Polskiego.

"Mam nadzieję, że sygnalizacja zostanie uruchomiona jeszcze przed Wielkanocą"

- To jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście. Ulica Wojska Polskiego przecina miasto i jest częścią drogi krajowej nr 63 – wyjaśnia burmistrz.

Właścicielem skrzynki jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wandale uderzali też w słupek informujący o kierunku jazdy przy jednej ze stacji paliwKPP w Kolnie

- Dostałem informację, że naprawa ma potrwać do trzech tygodni. Do tego czasu kierowcy muszą radzić sobie bez sygnalizacji, pamiętając, że ulice Sobieskiego i Sienkiewicza są drogami podporządkowanymi. Na razie nie było tam na szczęście żadnej kolizji. Mam nadzieję, że prace się nie przedłużą i sygnalizacja zostanie uruchomiona jeszcze przed Wielkanocą. Wiadomo, że w okresie świątecznym ruch jest zawsze natężony – podkreśla Andrzej Duda.

"Od chłopców czuć było woń alkoholu"

Wszystkie straty oszacowano na ponad 30 tys. zł. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoją nastolatkowie. Kamera monitoringu nagrała ich, jak niszczą słupek przy stacji paliw.  

Młodzi ludzie zniszczyli również lampki ostrzegające o remoncie jednej z ulicKPP w Kolnie

- 15- i 16-letni nastolatkowie zostali zatrzymani chwilę później w rejonie stacji benzynowej. Od chłopców czuć było woń alkoholu. Natomiast ich 16-letnia koleżanka została zatrzymana w swoim mieszkaniu rano – mówi starszy posterunkowy Ewa Zabrocka z KPP w Kolnie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Młodzi ludzie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem dla nieletnich.

Nastolatkowie zniszczyli skrzynkę sterującą sygnalizacją świetlną u zbiegu ul. Sienkiewicza, Sobieskiego i Wojska Polskiego w Kolnie

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Kolnie

Pozostałe wiadomości