Twierdził, że sam odciął sobie trzy palce. Zatrzymali jego znajomego, w rzece znaleźli siekierę

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
54-latek jest mieszkańcem gminy Szczuczyn w powiecie grajewskim
54-latek jest mieszkańcem gminy Szczuczyn w powiecie grajewskim Google Earth
wideo 2/3
Szczuczyn (3)

54-letni mieszkaniec gminy Szczuczyn (woj. podlaskie) stracił trzy palce lewej dłoni i trafił nieprzytomny do szpitala. Z informacji przekazanych ratownikom wynikało, że mężczyzna sam obciął je sobie siekierą podczas prac przy domu. Według ustaleń policji zrobił to jednak jego młodszy znajomy. 33-latek trafił do aresztu. 

Policjanci zajęli się sprawą 54-letniego mieszkańca gminy Szczuczyn, który z poważnymi obrażeniami trafił nieprzytomny do szpitala.

- Z pierwszych informacji, jakie zostały przekazane ratownikom medycznym wynikało, że mężczyzna podczas prac przy domu sam obciął sobie siekierą trzy palce lewej dłoni. Kilka dni później kryminalni z grajewskiej komendy ustalili, że do obcięcia palców 54-latka doszło jednak w zupełnie innych okolicznościach - informuje młodsza aspirant Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Siekiera została znaleziona w rzeceKPP Grajewo

Siekierę wyrzucił do rzeki, 33-latek z zarzutem w areszcie

Według ustaleń mundurowych palce 54-latkowi obciął jego 33-letni kolega. Miało do tego dojść podczas libacji alkoholowej.

Czytaj też: Ratownicy przyjechali pomóc 77-latkowi. Ten w zamian obrzucił ich obelgami, jednego kopnął w brzuch

- Żeby zatrzeć wszelkie ślady, podejrzany wrzucił siekierę do rzeki. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci znaleźli też w rzece siekierę, której pozbył się 33-latek. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazuje Gosiewska.

Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Grajewo

Pozostałe wiadomości