TVN24 | Wrocław

Pieszy wszedł pod nadjeżdżający tramwaj. "Przekoziołkował, wstał jakby nigdy nic i odszedł"

TVN24 | Wrocław

Autor:
dk,
tam/gp
Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl
Pieszy koziołkuje przed tramwajem, wstaje i odchodziKontakt 24/ Sebastian
wideo 2/5
Kontakt 24/ SebastianPieszy koziołkuje przed tramwajem, wstaje i odchodzi

Centrum Wrocławia. Mężczyzna stoi na wysepce oddzielającej pasy jezdni i w pewnym momencie wchodzi na przejście dla pieszych, tuż przed nadjeżdżającym tramwajem. Ten uderza w pieszego, a on odbija się od tramwaju, koziołkuje, a po chwili wstaje i odchodzi. Nagranie pokazujące zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Nagranie pokazujące to, co stało się na przejściu dla pieszych nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Dworcowej, otrzymaliśmy na Kontakt24. Na filmie z kamery samochodowej widać, jak do przejścia dla pieszych zbliża się tramwaj. Na wysepce, oddzielającej pasy jezdni, stoją piesi. W pewnym momencie, tuż przed nadjeżdżającym tramwajem, na pasy wchodzi jeden z nich. Odbija się od pojazdu MPK, koziołkuje i upada na jezdnię. Po chwili wstaje i znika za tramwajem. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Przekoziołkował i wstał jakby nigdy nic"

Autor nagrania, pan Sebastian, sprawę relacjonuje tak: - Tam jest przejście dla pieszych. Przechodził na czerwonym świetle i wpadł pod tramwaj. Zbił przy tym szybę w tramwaju. Przekoziołkował i wstał jakby nigdy nic. Motorniczy wysiadł z tramwaju, złapał się za głowę i szukał go pod tramwajem. Nie zarejestrował w ogóle, że on wstał i poszedł. Miał dużo szczęścia. O to, co się stało, zapytaliśmy przedstawiciela Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. - Doszło tam do potrącenia pieszego, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia - mówi nam Bartosz Naskręski, rzecznik MPK Wrocław. I dodaje: - Z relacji motorniczego tramwaju linii 70 wynika, że mężczyzna stał na wysepce i nagle - na czerwonym świetle - wszedł na przejście, odbił się od tramwaju, upadł, a następnie sobie poszedł. Jak podkreśla Naskręski, monitoring miejski pokazujący potrącenie mężczyzny został zabezpieczony. - Apelujemy o wzmożoną czujność w momencie przechodzenia przez torowiska. Tramwaj z uwagi na swoje gabaryty nie jest w stanie zahamować tak szybko, jak samochód osobowy. A nawet jeśli motorniczemu uda się wyhamować, to stwarza to zagrożenie dla pasażerów komunikacji miejskiej - podkreśla rzecznik MPK.

Miejsce w którym doszło do potrącenia pieszego przez tramwajGoogle Maps

Autor:dk, tam/gp

Źródło: Kontakt24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Sebastian