Remontują torowisko tramwajowe, odkopali ludzkie szczątki i trumny

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Wrocław
Miejsce odkrycia trumien i ludzkich szczątków podczas remontu torowiska przy ul. Złotoryjskiej we WrocławiuPAP/Maciej Kulczyński
wideo 2/8
Nowy film

We Wrocławiu przy ulicy Złotoryjskiej, podczas remontu torowiska tramwajowego, odkryto trumny i ludzkie szczątki. Na miejscu pracowali policyjni technicy, a także archeolog.

O znalezisku jako pierwsze poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu.

"W środę 17 marca w godzinach popołudniowych, podczas prowadzenia prac przy ulicy Złotoryjskiej, odkryliśmy pod remontowanym torowiskiem kilka trumien. Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby, którym oddaliśmy teren do dyspozycji" – poinformował w komunikacie prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Dodał, że pracownicy wrócą na plac budowy, gdy tylko firma otrzyma decyzję, że zakończyły się prace służb i można będzie wznowić roboty torowe.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Budowa wstrzymana

Sierżant Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji poinformował w środę, że na miejscu budowy swoje czynności prowadzili policyjni technicy pod nadzorem prokuratora.

- Potwierdzam, że ujawniono tam ludzkie szczątki i nasi technicy je zabezpieczają pod nadzorem prokuratora. O innych szczegółach będziemy informować po całkowitym zabezpieczeniu terenu budowy i zakończeniu czynności – dodał policjant.

Wśród znalezionych szczątków była między innymi ludzka czaszka.

Trumny i szczątki ludzkie na budowie linii tramwajowejMPK Wrocław

Jeszcze w środę teren został przekazany inspektorowi ochrony zabytków archeologicznych z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu.

Rzecznik MPK Bartosz Naskręski przekazał, że trwająca przebudowa torowiska tramwajowego przy ul. Złotoryjskiej według planu miała się zakończyć na przełomie marca i kwietnia.

Autor:ib/gp

Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: MPK Wrocław