TVN24 | Wrocław

"Seniorka" podejrzana o serię podpaleń. "Może mieć ich więcej na koncie"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
policja Wrocław
Kobieta zatrzymana za serię podpaleń na wrocławskim Biskupinie
Kobieta zatrzymana za serię podpaleń na wrocławskim Biskupiniepolicja Wrocław
wideo 2/6
policja WrocławKobieta zatrzymana za serię podpaleń na wrocławskim Biskupinie

Policjanci z Wrocławia zatrzymali kobietę, która - ich zdaniem - odpowiada za spowodowanie kilku pożarów na jednym z miejskich osiedli. Straty po pożarach śmietników oszacowano na około 70 tysięcy złotych.

Od pewnego czasu na wrocławskim Biskupinie ktoś podpalał pojemniki na odpady i wiaty śmietnikowe. Straty oszacowane po pożarach wyniosły około 70 tysięcy złotych. Podpalacza szukała policja. - Funkcjonariusze przeanalizowali zabezpieczone materiały dowodowe, w tym między innymi zapisy z kamer monitoringu. Rozmawiali też z mieszkańcami i obserwowali teren - informuje Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

"Podpaleń na swoim koncie może mieć więcej"

To wszystko doprowadziło do zatrzymania kobiety, którą policjanci określają mianem "seniorki". To ona, ich zdaniem, jest odpowiedzialna za serię podpaleń. - Seniorka usłyszała zarzuty dokonania czterech podpaleń. Śledczy podejrzewają jednak, że może mieć ich więcej na swoim koncie - przyznaje Dutkowiak. I dodaje, że wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz mieszkance Wrocławia grozi do pięciu lat więzienia.

Do podpaleń dochodziło na terenie Biskupina we WrocławiuGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja Wrocław

Pozostałe wiadomości