"Europa na Świdnickiej" kontra "kolorowy paw". Wrocławski Solpol wciąż budzi kontrowersje

SolpolWratislaviae Amici

Nowatorski, kolorowy i wykraczający poza schematy albo toporny, szkaradny i dziwaczny. Od przeszło dwóch dekad wrocławski Solpol wzbudza skrajne emocje. Początkowo oblegany przez klientów, nie wytrzymał wyścigu z powstającymi centrami handlowymi. Prawdopodobnie będzie wyburzony.

Solpol powstał na początku lat 90. Miał oddawać ducha przemian, przełamywać schematy i być nowoczesny. - Wtedy taki był - przekonują do dziś jego architekci.

I dodają, że na stworzenie koncepcji mieli... kilka dni. - Na 5 dni przed terminem przetargu zgłosił się do nas inwestor, Zygmunt Solorz-Żak. Mieliśmy więc 5 dni i 5 nocy. Pracowaliśmy w pocie czoła, gdybyśmy się wtedy nie wyrobili, dziś mogłoby nie być takiego Solpolu - wspomina Wojciech Jarząbek, autor projektu.

Dopasowany do okolicy i trendów

Jakie były założenia? - Chodziło o to, żeby stworzyć element z wieżą, bo budynek miał stanąć w pobliżu kościoła. Zresztą we Wrocławiu wiele obiektów ma wieże, to wpisywało się w krajobraz miasta – wspomina Jan Matkowski, architekt który pomagał w projektowaniu Solpolu.

W latach 80. w miejscu Solpolu działała kawiarniaWratislaviae Amici

Siedziba domu handlowego miała być prosta, ale i charakterystyczna. Architektów ograniczała wielkość działki i historyczna zabudowa. - Projekt nawiązywał do wszystkiego, co stoi obok. Chodziło nam o to żeby go dobrze wkomponować. Bryłę odchyliliśmy i cofnęliśmy, by nie zasłonić sąsiedniego gotyckiego kościoła – podkreśla Jarząbek.

Komponować miały się też kolory. Piaskowa część elewacji i różowe akcenty miały nawiązywać do innych budynków przy ul. Świdnickiej. Skąd mocny turkus i intensywny fiolet? - Akurat wtedy takie były modne. 5 lat później pewnie nie zostałyby użyte – przyznaje Jarząbek.

Projekt SolpoluStudio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy

Myśleli, że to więzienie

Większość prac budowlanych wykonywały zagraniczne firmy. Zza granicy sprowadzano też część materiałów. Lokalna prasa zachwycała się tym, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom "budynek oddycha".

- Wszystko było dla nas nowością. Byliśmy wtedy zaściankiem budowlanym, a tu spotkaliśmy się z nowoczesną technologią. Dla nas to było coś niesamowitego – podkreśla architekt.

To, co dla projektantów było zaskakujące, dziwiło też mieszkańców Wrocławia. Matkowski wspomina jak pewnego dnia stał obok placu budowy i słyszał jak przechodzący obok ludzie dziwili się gołym betonowym ścianom z dziurami. – Przystanęli i zaczęli się głośno zastanawiać czy to będzie jakieś więzienie, czy coś zupełnie innego – śmieje się mężczyzna.

"Europa na Świdnickiej"

Budynek został postawiony w 114 dni. Później nastąpiło kilka miesięcy przerwy na ustalenie jak należy go wykończyć i kto ma się tym zająć. Po ponad rocznej budowie Solpol był gotowy. Na spragnionych zakupów wrocławian czekały windy, klimatyzacja i schody ruchome, które prowadziły tylko w górę budynku. – Na dół trzeba było schodzić pieszo. Gdybyśmy chcieli wsadzić tam więcej schodów ruchomych, nie zostałoby za wiele miejsca na handel – twierdzi Jarząbek.

Dzień przed oficjalnym otwarciem sklepu gazety pisały o nadchodzącej wielkimi krokami "Europie na Świdnickiej". W poniedziałek 6 grudnia 1993 roku, o godzinie 13.50, otwarto drzwi Solpolu. Wcześniej niż planowano, bo ciekawski tłum nie mógł doczekać się zakupowego szału, a obsługa budynku bała się o wytrzymałość drzwi.

Od rana na ul. Świdnickiej ustawiła bowiem się kolejka zniecierpliwionych wrocławian. Jak relacjonowała "Gazeta Wyborcza", handlowcy byli jednak rozczarowani, bo większość klientów przyszła nie na zakupy, a "tylko obejrzeć wnętrze sklepu".

Tak wyglądały rzuty wnętrza budynkuStudio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy

Proboszczowi się nie spodobał

Siedziba domu towarowego dzieliła mieszkańców miasta. Dla niektórych był dziwadłem i "szkaradztwem", dla proboszcza z sąsiadującej z Solpolem parafii był "pomalowanym w odpustowe kolory bunkrem", a dla innych kolorowym pawiem.

– Wtedy Rynek nie wyglądał tak jak dziś. Wokół było szaro, buro i ponuro, a Solpol wniósł kolor. Był całkowitą nowością – wspomina Michał, wówczas 10-letni chłopiec, który niecodziennym budynkiem był zachwycony. Z kolei 9-letni wtedy Daniel pamięta dyskusje w szkole i krytykę wyrażaną w rozmowach dorosłych. – Zastanawiano się czy tak kolorowy budynek, który wygląda jak papuga, może stać w historycznym centrum miasta – opowiada dziś dorosły mieszkaniec Wrocławia.

We Wrocławiu nie było wtedy centrów handlowych, a zakupy w tym miejscu były ich namiastką. Co więcej, znajdowały się tu sklepy, których nie było w innych punktach miasta. - Najlepsze wkłady do piór mieli właśnie tutaj – przypomina Daniel.

Raz, dwa, trzy …

Przez 22 lata budynek wrósł w krajobraz miasta. Większość mieszkańców przyzwyczaiła się do niego, ale dla tych, którzy widzą go pierwszy raz, wciąż może być szokiem. – Gdy go zobaczyłem poraził mnie swoją topornością. Dla mnie to makabryła. Rozumiem, że po upadku komuny Polacy oczekiwali czegoś nadzwyczajnego i pewnie Solpol miał być awangardowym, niespotykanym budynkiem, ale architekt przesadził – mówi zniesmaczony Piotr, który pierwszą styczność z nielubianym przez siebie budynkiem miał pod koniec XX wieku.

To mniej więcej wtedy powstał Solpol II, który stanął niemal naprzeciwko swojego "starszego brata". Projektem zajął się Jarząbek. Pierwotnie planowano połączyć dwa budynki nadziemną kładką. – Solpol II miał być dopełnieniem tego pierwszego i stąd taki pomysł. Kładka miała mieć charakter mostu zwodzonego. Zresztą była historycznie uzasadniona, bo kiedyś na Świdnickiej dwa budynki były już w ten sposób połączone – przypomina Jarząbek.

Na taką realizację nie zgodziła się jednak - powołana na wniosek architekta miejskiego - rada techniczna.

Wrocław mógł mieć także trzeci budynek z tej samej serii. Studio architektoniczne Jarząbka opracowało projekt kolejnego Solpolu, który miał powstać na działce obok pierwowzoru. Ostatecznie do budowy jednak nie doszło.

Solpol II stanął pod koniec lat 90. XX wiekuWratislaviae Amici
Tak miał wyglądać Solpol IIIStudio A+R

"Trzeba mieszać"

Co na głosy krytyki mówi projektant? – W dziedzinie sztuki nowatorstwo zawsze jest potępiane. Później historia weryfikuje to w różny sposób. Chciałem zaprojektować coś, czego tu jeszcze nie było, coś wyjątkowego i chyba się udało – twierdzi Jarząbek.

I dodaje, że dla niego w architekturze najważniejsze jest mieszanie różnych wątków. – Nie lubię klasyfikacji. Dziś style nie obowiązują. Trzeba z tego korzystać i mieszać wątki, bo to daje najlepszy efekty – wyjaśnia swoją filozofię autor Solpolu.

Jak by tego efektu nie oceniać, okazał się nietrwały. Po kilku latach świetności dom towarowy podupadł. Nie zniósł konkurencji wielkometrażowych centrów handlowych, a ruchome schody ze sklepu przy ul. Świdnickiej przestały być wyjątkowe. Nie pomogło mu nawet reality show realizowane w jego podziemiach i publiczne wyznanie Dody, że jest świeżo po seksie w tutejszej toalecie.

Od kilku lat mówi się o tym, że legendarny obiekt będzie wyburzony. W jego miejscu miałby stanąć budynek, który łączyłby funkcje hotelową, biurową i butikową.

- Nie ma pośpiechu. Czekamy na rozwiązanie spraw właścicielskich budynku, który stoi obok, od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Wtedy będziemy wiedzieć czy uda nam się stworzyć podziemny parking pod dwoma działkami – informuje mecenas Józef Birka, prawa ręka Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela obiektu.

Jeden z 25 wybitnych

Na razie Solpol wciąż stoi. Widać już po nim oznaki upływającego czasu. Ale czas zadziałał też na jego korzyść - doczekał się uznania. Niedawno w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można było oglądać wystawę polskiej architektury współczesnej, zorganizowaną przez miesięcznik "Architektura-Murator". Prezentowano tam makiety 25 obiektów, które powstały po 1989 roku i zostały uznane za wybitne. Obok Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i PGE Areny w Gdańsku stanęła makieta wrocławskiego domu towarowego. "Ten pełen ironii i zabawy formą budynek nawiązuje zarówno do gotyckiego kościoła św. Doroty, jak i neobarokowego hotelu Monopol"- opisali budynek architekci.

Broni go też Filip Springer, reporter i fotograf. Jego zdaniem Solpolu nie należy oceniać w kategoriach estetycznych, bo to że komuś się on nie podoba, nie jest argumentem za likwidacją obiektu. - Jest pomnikiem swoich czasów i pewnego okresu historii. Czasu entuzjastycznej transformacji prowadzonej przez bardzo bogatych ludzi. Jest cenny, bo nie ma zbyt wielu takich budynków - twierdzi Springer.

I dodaje, że budynek jest dla stolicy Dolnego Śląska tym czym dla Warszawy Pałac Kultury i Nauki, który też ciągle budzi skrajne emocje. I choć reprezentuje inną epokę, też ciągle powraca pomysł, by go wyburzyć.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE WRTAISLAVIAE AMICI.

Autor: Tamara Barriga /r / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Wratislaviae Amici

Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Premier Albanii Edi Rama zapowiedział wprowadzenie blokady na popularną aplikację TikTok - poinformował Reuters. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od stycznia 2025 roku. TikTok domaga się wyjaśnień od albańskich władz.

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Źródło:
Reuters

Samolot z dziesięcioma osobami na pokładzie rozbił się i uderzył w sklep w centrum turystycznej miejscowości Gramado na południu Brazylii. Jak podały władze, nikt z pasażerów nie przeżył.

Samolot spadł na sklep

Samolot spadł na sklep

Źródło:
Reuters

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Wielu zagranicznych internautów zachwyciła znajdująca się w Polsce świecąca w ciemności ścieżka rowerowa, na której w nocy jakoby widać odwzorowane gwiazdy i gwiazdozbiory. Jak się okazuje, w kraju mamy takiego rodzaju drogę dla rowerów, ale nie wygląda tak spektakularnie.

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Źródło:
Konkret24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl