Została oszukana "na policjanta". Pieniądze odebrał od niej 14-latek, został zatrzymany

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Opole
OpoleGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthOpole

Opolscy policjanci zatrzymali 14-latka, który odebrał kosztowności od 73-letniej kobiety, która została oszukana metodą "na policjanta". Wcześniej w mieście doszło do 11 nieudanych prób takiego wyłudzenia. O losie nastolatka - któremu policjanci przedstawili kilkanaście zarzutów - zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Jak podaje policja, nastoletni "kurier" został zatrzymany na gorącym uczynku. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

W ciągu ostatnich dni policjanci z Opola otrzymali informację o 11 nieudanych próbach oszustwa metodą "na policjanta". 12. podejście okazało się udane. Oszukana 73-latka przygotowała pieniądze i biżuterię o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Czytaj też: Spakowały pieniądze do pudełek i czekały. Taksówkarz za kurs miał dostać kilkaset złotych, powiadomił policję

Policja: usłyszał kilkanaście zarzutów, zajmie się nim sąd rodzinny

"Kurierem" okazał się 14-latek. Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie. Małoletni został przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Opolu, policjanci przedstawili mu łącznie 11 zarzutów dotyczących usiłowania oszustwa i jednego skutecznego czynu o tym samym charakterze. Całość zebranych w sprawie materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości