Zniszczył kilkaset sadzonek i zostawił odcisk buta

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Jawor
Wandal zniszczył kilkaset sadzonek roślin
Wandal zniszczył kilkaset sadzonek roślinPolicja Jawor
wideo 2/8
Policja JaworWandal zniszczył kilkaset sadzonek roślin

Zarzuty zniszczenia mienia o wartości ponad 10 tysięcy złotych usłyszał 23-letni mężczyzna, który zniszczył ponad 800 sadzonek, uszkodził klomb i bramę wjazdową na posesję. Na miejscu zostawił odcisk buta, który idealnie pasował do obuwia znalezionego później u niego w domu. Zdradziły go też liczne zadrapania na skórze.

W niedzielę policjanci z Jawora (woj. dolnośląskie) zostali powiadomieni przez właściciela gospodarstwa rolnego w gminie Mściwojów o nocnym włamaniu na posesję i zniszczeniu ponad 800 sadzonek różnego rodzaju roślin. Właściciel wycenił straty na 10 tysięcy złotych.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Podobna sytuacja miała miejsce na sąsiedniej posesji. Tej samej nocy - z 8 na 9 maja - ktoś uszkodził klomb z kwiatami, również zniszczył sadzonki roślin, ale i bramę wjazdową na posesję. W tym przypadku właściciel wycenił straty na 600 złotych.

Zniszczone sadzonki przez pijanego mężczyznęPolicja Jawor

Odcisk buta

- Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli wiele śladów, w tym pozostawiony na polu odcisk obuwia sprawcy. Już następnego dnia, w wyniku pracy operacyjnej, kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Mściwojów. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli parę butów sportowych, które idealnie pasowały do pozostawionych na miejscu zdarzenia śladów – mówi Ewa Kluczyńska, rzeczniczka policji w Jaworze.

Mężczyzna posiadał również liczne pokłucia i zadrapania na rękach. Ustalono, że pochodzą one od roślin. Dowody wprost wskazywały na sprawstwo 23-latka. Przyznał się do winy, a swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością spożytego alkoholu. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Będzie musiał również pokryć koszty związane z naprawieniem szkód.

Mężczyzna miał liczne zadrapania na rękachPolicja Jawor

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Jawor

Źródło zdjęcia głównego: Policja Jawor

Pozostałe wiadomości