Małżeństwo z opla nie żyje. Rodzina jadąca audi w szpitalu

Wrocław

Krzysztof Halla | 112polkowice.plDwie osoby jadące oplem zginęły na miejscu

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów na drodze krajowej nr 36. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była zbyt szybka jazda kierowcy opla.

Auta zderzyły się w środę po godzinie 16 na odcinku między Lubinem a Ścinawą na Dolnym Śląsku. Kierowca opla jechał od strony Ścinawy. Na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadące z przeciwka audi.

Opel wpadł do rowu. Dwie osoby nim jadące były zakleszczone w środku. Strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu hydraulicznego.

Zginęło małżeństwo

- W wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby jadące oplem. To małżeństwo, obie ofiary w wieku 69 lat. Audi natomiast podróżowały cztery osoby w wieku 37, 43, 44 i 73 lat. Wszyscy trafili do szpitala. Dwie osoby są w stanie ciężkim, dwie w lekkim - informuje Sylwia Serafin, oficer prasowa policji w Lubinie.

Na miejscu byli policyjni technicy, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Przyczyny wypadku wyjaśniać będzie dochodzenie. Wstępnie ustalono, że kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków.

Droga była całkowicie zablokowana do godziny 19.30.

Do zdarzenia doszło na dk 36 między Lubinem a Ścinawą:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: 112polkowice.pl | Krzysztof Halla