Pistolet, nóż, siekiery, łomy. Podejrzany o kradzieże miał to wszystko przy sobie

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
W trakcie zatrzymania miał przy sobie niebezpieczne przedmiotyKPP Dzierżoniów
wideo 2/7
KPP DzierżoniówW trakcie zatrzymania miał przy sobie niebezpieczne przedmioty

Według ustaleń policjantów z Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku, zatrzymany 31-latek miał dopuszczać się regularnych kradzieży. Kiedy wpadł, znaleziono przy nim sporo niebezpiecznych przedmiotów, między innymi siekiery, nóż i pistolet pneumatyczny na metalowe kulki.

Jeden z dzierżoniowskich zakładów, mieszczący się w specjalnej strefie ekonomicznej, zgłosił straty materialne w wysokości blisko 17 tysięcy złotych. Znikały nadstawki paletowe.

Takie przedmioty mężczyzna miał przy sobieKPP Dzierżoniów

Nóż, siekiery, łomy

Miejscowi kryminalni ustalili, że sprawca działał przez prawie dwa miesiące. Wytypowali 31-letniego mieszkańca sąsiedniego powiatu świdnickiego.

- Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie pistolet, nóż i siekiery. Broń była pneumatyczna, na metalowe kulki. Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na zebranie dowodów świadczących o tym, że 31-latek dopuścił się jeszcze innych czynów zabronionych. Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, kradzież tablic rejestracyjnych i paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Bielawie - informuje Marcin Ząbek, rzecznik dzierżoniowskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili także miejsce, w którym mężczyzna pozbywał się skradzionych przedmiotów. Udało się odzyskać mienie w łącznej wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

Autor:ib/ks

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KPP Dzierżoniów