Polska Fair Play pokazuje filary programu. "Rząd nie może przeszkadzać w bogaceniu się"

TVN24

Robert Gwiazdowski przedstawił flary programu Polski Fair Playtvn24
wideo 2/2

Niższe opodatkowanie pracy, decentralizacja i deglomeracja, emerytura obywatelska i jednomandatowe okręgi wyborcze znalazły się wśród zaprezentowanych w sobotę filarów programu ugrupowania Polska Fair Play tworzonego przez Roberta Gwiazdowskiego i Bezpartyjnych Samorządowców.

Polska Fair Play chce też między innymi reformy sądownictwa, zwiększającej jego efektywność i odbudowującej autorytet wymiaru sprawiedliwości oraz silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Na zorganizowanej w Warszawie sobotniej konwencji inaugurującej działalność Polski Fair Play założyciel ugrupowania, ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski podkreślał, że chce zmienić Polskę.

"Żeby Polska była silna, musi być bogata"

- Żeby Polska mogła być silna, musi być bogata, żeby była bogata, bogaci muszą być jej obywatele (...), żeby obywatele mogli się bogacić, to rząd nie może im w tym przeszkadzać; ja im nie będę przeszkadzał - deklarował lider PFP. Zaznaczył, że nie będzie też składać obietnic, bo - jak mówił - żeby obiecać obywatelem coś więcej, niż mają, musiałby im coś więcej zabrać.

- Od jutra możecie zarabiać 20 procent więcej, nie dlatego, że ja tak sobie wymyśliłem, dlatego że wy już [tyle - przyp. red.] zarabiacie, tylko rząd wam tego nie pokazuje - mówił do zebranych Gwiazdowski, nawiązując do propozycji swojego ugrupowania dotyczącego obniżenia podatków.

Zapowiedział w tym kontekście, że jego ugrupowanie "zabierze mniej" także samorządom.

"Odbudować więzi między obywatelem a państwem"

Przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców, prezydent Bolesławca Piotr Roman, akcentował z kolei, że Polska Fair Play chce odbudowy więzi pomiędzy państwem a samorządem.

- Dzisiaj nie ma zaufania pomiędzy państwem a samorządem, dzisiaj nie ma zaufania między obywatelem a państwem - powiedział.

- My chcemy te więzi odbudować, bo bez tego nie da się w nowoczesnej Europie zbudować mocnego, silnego państwa, które zajmie się tymi rzeczami, do których jest stworzone, pozostałą część oddając w sferę wolności, która jest realizowana w różnego rodzaju samorządach - dodał Roman.

Autor: asty//now / Źródło: PAP