Spłonęły garaże, ocalili domy i las. Dwie osoby, w tym strażak, trafiły do szpitala

Zagrożone były też budynki mieszkalne
Kapitan Wojciech Wysocki: uratowano budynki mieszkalne i las
Źródło: TVN24
W kulminacyjnym punkcie akcji na miejscu było 18 zastępów straży pożarnej. W Cisówce (Podlaskie) spłonęło pięć garaży i budynek gospodarczy. Strażakom udało się ocalić budynki mieszkalne oraz nie dopuścić do tego, żeby ogień strawił pobliski las. Dwie osoby, w tym strażak z OSP, trafiły do szpitala. 

Strażacy dostali zgłoszenie o godz. 12.10. W Cisówce w powiecie białostockim płonęły budynki gospodarcze.

Na miejsce wysłano 18 zastępów straży pożarnej. Również z sąsiedniego powiatu hajnowskiego. Z ogniem walczyło w sumie 44 strażaków z PSP i OSP.

Pożar objął budynki gospodarcze
Pożar objął budynki gospodarcze
Źródło: TVN24

Ocalili dwa domy i las

Oprócz budynków gospodarczych mogły spłonąć dwa domy mieszkalne oraz pobliski las. Ogień zaczął już go trawić.

- Udało się ograniczyć pożar do budynków gospodarczych. Uratowano budynki mieszkalne i las - powiedział przed kamerą TVN24 dowodzący akcją kapitan Wojciech Wysocki z Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku.

Udało się ocalić las
Udało się ocalić las
Źródło: TVN24

Zabrali do szpitala dwie osoby, w tym strażaka OSP

Spłonęło pięć garaży oraz budynek gospodarczy. Ratownicy medyczni zabrali dwie osoby do szpitala na badania. To strażak OSP, który zasłabł, oraz kobieta, która miała lekkie oparzenia ręki.

Policja ustala przyczyny pożaru.

Zagrożone były też budynki mieszkalne
Zagrożone były też budynki mieszkalne
Źródło: TVN24
Czytaj także: