TVN Meteo | Świat

Huragan Rick zmierza w kierunku Meksyku. Niesie ulewny deszcz i silne porywy wiatru

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw/dd
Źródło:
NHC, AccuWeather
Prognozowane porywy wiatru w huraganie Rick
Venstusky.comPrognozowane porywy wiatru w huraganie Rick

Do Meksyku zbliża się huragan Rick. Żywioł niesie ze sobą ulewny deszcz i silny wiatr. Meteorolodzy z AccuWeather ostrzegają przed możliwością powstania powodzi i osuwisk.

Rick, huragan pierwszej kategorii w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simpsona, znajduje się około 210 kilometrów na zachód od miasta Zihuatanejo w Meksyku. Towarzyszący żywiołowi wiatr wieje z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Rick przesuwa się na północ z prędkością sześciu kilometrów na godzinę.

Meksyk. Huragan Rick

Zdaniem ekspertów z amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC), Rick może przynieść ulewny deszcz, który w konsekwencji może doprowadzić do powstania powodzi. Ponadto prognozuje się sztorm i silny, niszczycielski wiatr.

Zgodnie z prognozą NHC, huragan uderzy w wybrzeże Meksyku w nocy z niedzieli na poniedziałek lub w poniedziałek lokalnego czasu.

- Spodziewane są obfite opady deszczu rzędu 200-300 litrów wody na metr kwadratowy, a miejscami nawet 500. Mogą spowodować powstanie powodzi i lawin błotnych od niedzieli - powiedział meteorolog z AccuWeather Rob Miller.

Prognozowana trasa przejścia huraganu RickNHC, NOAA

Autor:anw/dd

Źródło: NHC, AccuWeather

Źródło zdjęcia głównego: NOAA, NWS, NHC