TVN Meteo | Świat

Fala zimna uderzyła w Hiszpanię. Temperatura spadła miejscami do -10 stopni

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, www.lasprovincias.es
Fala zimna uderzyła w Hiszpanię
Fala zimna uderzyła w Hiszpanięenex
wideo 2/4
enexFala zimna uderzyła w Hiszpanię

Fala zimna dotarła do Hiszpanii i sprawiła, że miejscami temperatura spadła do -10 stopni Celsjusza. W weekend mroźna aura nie odpuści.

Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała w piątek ostrzeżenia przed silnym mrozem dla wspólnot autonomicznych i prowincji: Aragonia, Ávila, Burgos, León, Palencia, Salamanka, Segowia, Soria, Zamora, Cuenca, Guadalajara, Barcelona, Girona, Lleida, La Rioja i Walencja.

Hiszpania. Mroźny poranek

W piątek wczesnym rankiem w prowincjach Cuenca i Guadalajara temperatura minimalna wyniosła -10 stopni Celsjusza - podała AEMET. W nocy z czwartku na piątek termometry pokazały w Walencji -8,5 stopnia Celsjusza. Była to najzimniejsza noc od czasów burzy śnieżnej Filomeny, która uderzyła w zeszłym roku o podobnej porze w Hiszpanię. Wtedy również odnotowano tak duże spadki temperatur.

- Tak, jest bardzo zimno, nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ale taka jest pora roku, styczeń i luty są najgorsze, jeśli chodzi o zimno - powiedział mieszkaniec Hiszpanii.

Temperatura minimalna w Hiszpanii 14.01.2022wetteronline.de

W weekend w niektórych regionach kraju temperatura powietrza utrzyma się w okolicach -10 stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie może też spaść do takiej wartości.

Autor:anw

Źródło: ENEX, www.lasprovincias.es

Źródło zdjęcia głównego: enex