Zamknięte szkoły i drogi w Grecji. "Elpis przyniesie śnieg i wichury"

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, greekcitytimes.com, www.ekathimerini.com

W wielu regionach Grecji spadł śnieg i zrobiło się biało. Trudne warunki pogodowe zmusiły władze niektórych wysp do zamknięcia szkół. Na Eubei odnotowano przerwy w dostawie prądu.

Silny front atmosferyczny, którego meteorolodzy nazwali Elpis, przyniósł obfite opady śniegu wielu regionom Grecji. Biało zrobiło się między innymi na wyspach Santorini, Amorgos i Tinos, położonych na Morzu Egejskim.

Grecja. Zamknięte szkoły, przerwy w dostawie prądu

Śnieg zaczął mocno sypać w sobotnie popołudnie i padał przez całą noc z soboty na niedzielę. Z powodu gwałtownej aury na Cykladach, greckim archipelagu znajdującym się w południowo-zachodniej części Morza Egejskiego, część dróg została zamknięta. Niektóre miejscowości są wręcz odcięte od świata. Trudne warunki pogodowe zmusiły władze niektórych wysp do zamknięcia szkół.

"W całej Attyce szkoły pozostaną zamknięte do wtorku z powodu nadchodzącego frontu Elpis, który przyniesie śnieg i wichury"- napisał w niedzielnym oświadczeniu gubernator Attyki George Patoulis.

W sobotnią noc w wielu miejscach na Eubei spadł obfity śnieg, który spowodował przerwy w dostawie prądu. Chwilę po północy w miejscowościach takich jak Krieza, Zarka, Tsakaioi, Agiannis, Agios Loukas i Almiropotamos zrobiło się biało.

Kolejna porcja śniegu

Greccy meteorolodzy ostrzegają, że front atmosferyczny Elpis ma ponownie "uderzyć" w niedzielę wieczorem i przyniesie kolejną porcję śniegu. Sypać ma też w Atenach.

Autor:anw

Źródło: ENEX, greekcitytimes.com, www.ekathimerini.com

Pozostałe wiadomości