Niegroźną raną zakończyło się starcie z pytonem dla pięciolatka z Australii. Trzymetrowy wąż ukąsił go, po czym owinął się wokół kostki chłopca i wciągnął go do ogrodowego basenu. Na pomoc pospieszyli mu 76-letni dziadek i ojciec.
5-letni Beau Blake w czwartek razem ze swoim bratem bawili się w ogrodzie swojego domu w Byron Bay w stanie Nowa Południowa Walia. Spędzali czas w pobliżu dmuchanego basenu, kiedy w pewnym momencie do pięciolatka podpełznął trzymetrowy pyton i go zaatakował.
Ojciec chłopca w rozmowie z lokalną stacją radiową relacjonował, że wąż ugryzł chłopca w kostkę, po czym owinął się wokół jego nogi i wciągnął go do basenu. Według mężczyzny gad czyhał na ptaka, czy coś podobnego, ale zamiast tego ofiarą trzymetrowego pytona o mało nie padł jego syn.
Dziadek wskoczył do basenu
Lokalne media opisują, że 76-letni dziadek pięciolatka zareagował jako pierwszy i natychmiast wskoczył do basenu. Wyciągnął z niego splątanych wnuka i węża, a następnie ojciec chłopca ich rozdzielił. Jak przekazał, jego syn jest w dobrym stanie i uspokoił się po tym jak oboje opatrzyli mu ranę i wytłumaczyli, że ten wąż nie był jadowity. Gad oddalił się w kierunku krzaków, skąd przybył.
- Nie jestem drobnym gościem, uwolniłem go w ciągu 15-20 sekund - przekazał ojciec Beau.
Pytony występują powszechnie w Australii. Czasami można spotkać je na posesjach. Jak jednak przyznał ojciec pięciolatka oswobodzonego z uścisku węża, takiej sytuacji w pobliżu swojego domu się nie spodziewał.
Ostrzeżenie przed jadowitymi wężami po deszczach
Pytony nie są jadowite, ale dzięki swoim rozciągliwym szczękom są w stanie połykać duże zdobycze w całości. Wcześniej atakują, owijając się wokół ofiary i uciskają do momentu, aż nastąpi śmierć przez uduszenie.
W ubiegłym miesiącu specjaliści ostrzegli, aby uważać na jadowite gatunki węży w Nowej Południowej Walii, ponieważ pogoda obfitująca w opady deszczu stworzyła "idealne środowisko" dla ich rozwoju. Australijski Park Gadów poinformował, że liczba węży w tym południowo-wschodnim stanie wzrosła właśnie z powodu częstych i intensywnych opadów i wysokiej temperatury powietrza.
Źródło: 3aw.com.au, nzherald.co.nz, BBC, tvnmeteo.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | zdjęcie ilustracyjne