Atak zimy i porywistego wiatru. Prawie cały kraj objęty alarmami

W kilkudziesięciu departamentach Francji obowiązują pomarańczowe ostrzeżenia przed śniegiem, marznącymi opadami i silnym wiatrem. Władze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W wielu regionach Francji spadł śnieg. Zimowe opady związane są z przechodzącą w czwartek nad krajem burzą Caetano. Żywioł przemieszcza się z zachodu na wschód. Niesie ze sobą nie tylko zimowe opady, lecz także silny wiatr.

Francuska agencja meteorologiczna Meteo France wydała ostrzeżenia drugiego stopnia przed opadami śniegu, marznącym deszczem i silnym wiatrem w kilkudziesięciu departamentach. Obowiązują także alarmy pierwszego stopnia.

Trudne warunki na drogach

Z prognoz wynika, że w stolicy - Paryżu - spadnie w czwartek do trzech centymetrów śniegu, natomiast w Normandii będzie to nawet 10 cm. Więcej śniegu ma spaść w wyżej położonych terenach. Władze departamentów objętych ostrzeżeniami apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, ponieważ warunki na drogach są bardzo trudne. W północnej Francji niektóre departamenty nałożyły tymczasowe ograniczenia prędkości. Zwolnić muszą przede wszystkim samochody ciężarowe.

Czytaj także: