Atak niedźwiedzia polarnego. Nie żyje kobieta i dziecko

Autor:
as
Źródło:
BBC, Alaska's News Source

Niedźwiedź polarny zaatakował mieszkańców niewielkiego miasta Wales na Alasce. Zwierzę przedostało się na teren osiedla we wtorek po południu i zaczęło atakować kobietę oraz dziecko. Chociaż jednemu z mieszkańców udało się zastrzelić drapieżnika, zadane przez niego rany okazały się śmiertelne.

Jak poinformowała policja ze stanu Alaska, zwierzę przedostało się na teren miasta Wales w zachodniej części stanu we wtorek. To niewielkie miasto liczy zaledwie około 150 mieszkańców. Informacja o ataku wpłynęła do nich w godzinach popołudniowych.

Zwierzę kontra człowiek

Wstępne raporty policyjne wskazują, że niedźwiedź polarny przedostał się na teren miejscowości i zaczął gonić jej mieszkańców. W pewnym momencie zwierzę zaatakowało dorosłą kobietę i chłopca. Chociaż jeden z mieszkańców zareagował błyskawicznie, strzelając do zwierzęcia i zadając mu śmiertelną ranę, rannych osób nie udało się uratować.

Policja i urzędnicy państwowi udadzą się do Wales, aby przeprowadzić dalsze dochodzenie, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Jak zauważa BBC, badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że ataki niedźwiedzi na ludzi stają się bardziej prawdopodobne wraz z zanikaniem ich naturalnych siedlisk. Badanie z 2017 roku wykazało, że do ataków dochodzi najczęściej w okresie od lipca do grudnia, kiedy zmniejsza się zasięg lodu morskiego.

Autor:as

Źródło: BBC, Alaska's News Source

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock