Pogoda na jutro - piątek 27.10. Noc mglista, za dnia dużo chmur i deszczu

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

W nocy z czwartku na piątek będą pojawiać się mgły i słabo popada deszcz. Padać, w części kraju intensywnie, będzie również w ciągu dnia, a termometry wskażą od 7 do 14 stopni Celsjusza.

Noc zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu lub mżawki. Będą tworzyć się zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Suwałkach do 10 st. C Krakowie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda na piątek 27.10

W wielu miejscach o poranku wystąpią zamglenia i mgły. W ciągu dnia będzie na ogół pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce opady, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, mogą być jednak ulewne, a spadnie 20-30 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C w Suwałkach do 14 st. C w Lublinie, Rzeszowie i Krakowie. Wiatr wiejący z różnych kierunków będzie słaby lub umiarkowany.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w piątek sięgnie 80-100 procent, przy czym najwyższa będzie w północnych i południowych regionach. Mieszkańcy przeważającej części Polski odczują komfort termiczny, a chłodno będzie na północy kraju. Warunki biometeorologiczne wszędzie okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie będzie pochmurno ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Lokalne pojawią się zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 982 hektopaskale.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Możliwe są też słabe opady deszczu lub mżawki. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 980 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznaniu będzie pochmurno ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Lokalne wystąpią mgły i zamglenia. Temperatura spadnie minimalnie do 7 st. C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 983 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Piątek w Poznaniu przyniesie pochmurną aurę z niewielkimi przejaśnieniami. Może również słabo popadać deszcz lub mżawka. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 981 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdyni, Sopocie i Gdańsku będzie pochmurna. Pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki, a lokalnie także zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdyni, Sopocie i Gdańsku zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Powieje słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 991 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Na noc dla Wrocławia prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami. Wystąpią też słabe opady deszczu lub mżawki, a lokalnie pojawią się zamglenia i mgły. Temperatura spadnie minimalnie do 9 st. C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 981 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia powinni spodziewać się pochmurnego piątku. Pojawią się niewielkie przejaśnienia i słabo będzie padać deszcz lub mżawka. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 979 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 972 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Piątek w Krakowie zapowiada się pochmurno z opadami deszczu, które po południu mogą być intensywne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 970 hPa.

Autorka/Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gorloff-KV/Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Gdzie jest burza? W niedzielę 19.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi od samego rana

Gdzie jest burza? Grzmi od samego rana

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. W niedzielę 19.05 na dużym obszarze Polski pojawią się burze. Deszcz będzie padać obficie, spadnie grad, a wiatr mocno się rozpędzi. Temperatura wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Źródło:
tvnmeteo.pl

W kraju związkowym Saary na zachodzie Niemiec doszło do poważnych powodzi. Woda zalała ulice wielu miast, wdarła się do piwnic i spowodowała osunięcia ziemi. W sobotę tereny dotknięte kataklizmem odwiedził kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tagesschau.de, BR24, PAP

Przed nami dni z gwałtowną pogodą. W niedzielę i poniedziałek podczas burz będzie obficie padać, a wiatr w porywach rozpędzi się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Zrobi się gorąco, termometry na początku następnego tygodnia pokażą nawet 27 stopni Celsjusza.

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda zachęca do leśnych wycieczek, jednak w ten weekend lepiej zrezygnować z takiego sposobu spędzania czasu. Służby ostrzegają, że ściółka w lasach jest bardzo sucha i podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar. Co zrobić, jeżeli zobaczymy, że w lesie wybuchł ogień?

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Zmiany klimatu negatywnie oddziałują na ludzi z chorobami mózgu - twierdzą brytyjscy naukowcy na łamach pisma "Lancet Neurology". Z badań wynika, że szczególnie niebezpieczne są ekstrema związane z temperaturą powietrza i jej duże wahania.

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Źródło:
PAP

Kleszcz afrykański, nazywany też wędrownym, pojawił się w Europie, a być może także w Polsce. Maciej Grzybek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnił na antenie TVN24, że badanie obecności tego pajęczaka w naszym kraju jest ważne ze względu na przenoszone przez niego choroby. Jak opowiadał, każdy z nas może pomóc w poszukiwaniach.

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Źródło:
TVN24, tvnmteo.pl

W zeszłym tygodniu Ziemia doświadczyła burzy geomagnetycznej, która zaowocowała zorzami polarnymi widocznymi nawet stosunkowo blisko równika. W rozmowie z tvnmeteo.pl Helena Ciechowska z Centrum Badań Kosmicznych PAN wyjaśniła, jak powstają "światła północy" i dlaczego od pewnego czasu są szczególnie efektowne.

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl, scientificamerican.com

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burzy, która w czwartek przetoczyła się nad Houston w Teksasie. Jak podały lokalne władze, przyczyniła się ona do śmierci co najmniej siedmiu osób. Silny wiatr zdewastował infrastrukturę energetyczną, a naprawa szkód może potrwać całe tygodnie.

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Źródło:
PAP, CNN

Ogromna wirująca kolumna piasku przemknęła przed jednym z hoteli w Jakuszycach (województwo dolnośląskie). Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, na którym ją widać. To tak zwany diabełek pyłowy.

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

Na Placu Na Stawach w Krakowie silny wiatr powalił w piątek kilka drzew. Uszkodzone zostały trzy samochody.

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

W wodach Odry zaobserwowano wzrost złotej algi - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak czytamy komunikacie, "przypisano pierwszy stopień zagrożenia dla punktu powyżej Wrocławia w Łanach".

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Źródło:
PAP

Pampasowiec grzywiasty wrócił na wolność w Argentynie. Zwierzę zostało znalezione w jednym z argentyńskich miast w grudniu ubiegłego roku, gdzie błąkało się po ulicach. Przyrodnicy wyjaśnili, że ze względu na zmiany klimatyczne i niszczenie siedlisk zwierzęta te są zmuszone do poszukiwania nowych terytoriów.

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

Źródło:
Reuters, ADW

W nocy z czwartku na piątek z kosmodromu w Plesiecku wystartowała rakieta Sojuz 2. Z naszego kraju nie było widać momenty startu i towarzyszącej mu charakterystycznej chmury gazów wylotowych, ale wielu osobom udało się zaobserwować deorbitację jednego z członów rakiety.

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, "Z głową w gwiazdach", Kontakt 24

Trwa walka z ogniem szalejącym w kanadyjskiej prowincji Alberta. Chociaż w nocy z czwartku na piątek spadł deszcz, który ograniczył rozprzestrzenianie się płomieni, zagrożenie pożarowe wciąż jest wysokie. Strażacy przewidują, że ogień może płonąć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

Źródło:
Reuters, CBC, Fort McMurray Today

Archeolodzy w niemieckiej Bawarii odkopali szkielet mężczyzny liczący sobie 6800 lat. Przedmioty znalezione w grobie sugerują, że mógł on być ważnym członkiem swojej społeczności.

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

Źródło:
Reuters, spiegel.de

W Lombardii na północy Włoch doszło do gwałtownych powodzi. Niektóre rzeki wylały. W czwartek wieczorem w miejscowości Cantù trwały poszukiwania 66-letniego mężczyzny, a w Cambiago zawaliły się dwa mosty - informują lokalne media.

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Źródło:
ilgiorno.it, tvnmeteo.pl

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył najodleglejsze jak dotąd połączenie się dwóch galaktyk i ich masywnych czarnych dziur. W chwili tego zdarzenia Wszechświat miał zaledwie 740 milionów lat - poinformowali badacze. To odkrycie może pomóc wyjaśnić, dlaczego supermasywne czarne dziury są tak ogromne.

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Źródło:
PAP, ESA

Chociaż jest połowa maja, to w wysoko położonych regionach Turcji spadł śnieg. Niespodziewane opady pokrzyżowały plany turystom i spowodowały utrudnienia na drogach - donoszą lokalne media.

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Źródło:
PAP, hurriyetdailynews.com

Dzisiejsze tempo wzrostu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze jest 10 razy szybsze niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 50 tysięcy lat - wynika z analizy gazu uwięzionego w antarktycznym lodzie.

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Źródło:
PAP, EurekAlert

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) zatwierdziła nazwę "Pazura" dla planetoidy (669588) 2013 AS24. Ciało niebieskie odkryli dwaj Polacy: Michał Kusiak i Michał Żołnowski. Jest to uhonorowanie polskiego aktora. 

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Źródło:
PAP

Chile doświadcza fali chłodu. - Tak intensywnej fali zimna nie mieliśmy od 1950 roku - przekazał Raul Cordero, klimatolog z Uniwersytetu w Santiago.

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Źródło:
Reuters

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz kolejny pojawiła się na polskim niebie. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak wyjaśnili eksperci, warto wieczorami obserwować stację, ponieważ w kolejnych dniach będziemy mieli okazję zaobserwować jej tranzyty na tle Księżyca.

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
Z głową w gwiazdach, O kosmosie i astronautyce - Adam Hurcewicz, ISS Transit Finder, tvnmeteo.pl

W okolicach chorwackiego miasta Rovinj, położonego nad Adriatykiem, złowiono najbardziej trującą rybę świata Lagocephalus sceleratus - poinformował we wtorek dziennik "Politika".

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Źródło:
PAP, vecernji.hr