Pogoda na dziś - sobota 4.06. Przydadzą się parasole, lokalne będzie grzmieć

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sobota 4.06 upłynie pod znakiem pogodnej aury w północnej Polsce. W pozostałych regionach popada deszcz, miejscami pojawią się też burze. Temperatura maksymalna wyniesie do 25 stopni Celsjusza.

Sobota 4.06 przyniesie pogodną aurę w województwach północnych. W pozostałej części kraju będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W Bieszczadach i na Roztoczu pojawią się burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie przeważnie słaby, zmienny, w strefie brzegowej powieje słabo i umiarkowanie z północy.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 4.06

Najwyższą wilgotność powietrza w ciągu dnia odnotujemy na południu kraju, gdzie wyniesie ona około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północnym do około 70 proc. W całym kraju będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne przeważnie okażą się niekorzystne, tylko na północy będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Sobota w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy. W południe ciśnienie wyniesie 1020 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka deszczowa sobota. Synoptycy prognozują tego dnia duże zachmurzenie i opad. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 24 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 987 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Sobota w Poznaniu przyniesie zmienne zachmurzenie i opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby wiatr z północy. W południe na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka początkowo pogodna sobota. Później prognozuje się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby. W południe ciśnienie wyniesie 1005 hPa.  

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu przyniesie duże zachmurzenie i opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości