TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - piątek 21.01. Sypnie śniegiem w połowie kraju, uwaga na zawieje

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek, 19.05
Prognoza pogody na czwartek, 19.05tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 21.01

Pogoda w piątek poprawi się na zachodzie Polski. Dla wschodniej połowy kraju prognozowane są opady śniegu. Silny wiatr może powodować zawieje. Na termometrach będzie maksymalnie do 3 stopni Celsjusza.

Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. Na wschodzie, w centrum oraz na południu kraju pojawią się stopniowo zanikające przelotne opady śniegu do 3 centymetrów. Drogi będą śliskie. Podczas opadów śniegu, zwłaszcza w trakcie zawiei, widzialność będzie ograniczona.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z kierunku północno-zachodniego powieje umiarkowanie. Okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-70 km/h. W strefie brzegowej porywy mogą osiągać jednak ponad 80 km/h. 

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie 70-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalne zimno. Warunki biometeorologiczne we wschodniej połowie kraju okażą się niekorzystne, a na zachodzie nie będą wpływać na samopoczucie.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pogodnie. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach 1013 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami śniegu, lokalne zawieje. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 40-70 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 989 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Pogodnie. Temperatura minimalna 0 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach do 40-70 km/h, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami śniegu, lokalne zawieje. Temperatura maksymalna -1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 40-70 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Dość pogodnie. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 40-70 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1005 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości