Pogoda na dziś - niedziela 19.06. Ogromna różnica temperatury. To będzie skutkować gwałtownymi zjawiskami

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W niedzielę wystąpi bardzo duża różnica temperatury między pasem nadmorskim a południowym zachodem kraju. Na termometrach w najcieplejszej chwili dnia zobaczymy od 18 do 37 stopni Celsjusza. Synoptycy prognozują gwałtowne burze.

Niedziela na przeważającym obszarze kraju przyniesie pogodną aurę. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Ziemi Gorzowskiej, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burzami.

Termometry pokażą maksymalnie od 18-20 stopni Celsjusza nad morzem, 24 st. C na Kaszubach, przez 32 st. C w centrum kraju, do 35-37 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Ogromna różnica temperatury między pasem nadmorskim a południowym zachodem kraju świadczy o zderzeniu się nad Polskę dwóch bardzo różnych mas powietrza. Strefę ich styku, czyli falujący między masami front atmosferyczny, będzie polem starć skutkujących burzami z silnymi uderzeniami wiatru.

Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Podczas burz w porywach osiągnie prędkość do 80-100 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wahać się będzie od 50 do 80 procent. Mieszkańcy północy Polski odczują ciepło, a pozostali upał. Wszędzie będzie parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Niedziela przyniesie mieszkańcom Warszawy małe, po południu umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy. W południe barometry pokażą 997 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W niedzielę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, poza tym przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr z południowego zachodu. W południe ciśnienie osiągnie 1008 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

W niedzielę mieszkańców Poznania czeka małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 35 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy. W południe ciśnienie wzrośnie do 994 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu upłynie pod znakiem małego zachmurzenia, po południu umiarkowanego. Temperatura maksymalna sięgnie 34 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. W południe barometry pokażą 995 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

Niedziela w Krakowie zapowiada się słoneczna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, chwilami będzie silniejszy. W południe barometry pokażą 987 hPa. 

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości