Pogoda na dziś - czwartek 08.06. Dzień będzie gorący, ale miejscami zagrzmi

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Czwartek 08.06, pierwszy dzień długiego weekendu, w większości kraju zapowiada się gorąco, szczególnie na zachodzie kraju. Będą burzowe regiony. Największej ilości słońca można spodziewać się na północy Polski.

W czwartek, w święto Bożego Ciała, dla południowej i południowo-wschodniej Polski prognozowane jest kłębiaste zachmurzenie, które będzie stopniowo wzrastać do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy, a w niektórych miejscach wystąpią burze, podczas których spadnie do 30 l/mkw., możliwy jest też grad. Na pozostałym terenie kraju będzie pogodnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 27-28 st. C w środkowych regionach, do 29 st. C na zachodzie. Wiatr z kierunku wschodniego powieje słabo i umiarkowanie, podczas burz silnie, w porywach rozpędzając się do 70-90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 60-80 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalne gorąco. W większości kraju aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Na czwartek dla Warszawy prognozowane jest małe i umiarkowane kłębiaste zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1004 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Czwartek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania w czwartek powinni spodziewać się małego i umiarkowanego kłębiastego zachmurzenia. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 29 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu przyniesie małe i umiarkowane kłębiaste zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Czwartek w Krakowie zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się też przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości