Alerty IMGW przed burzami z gradem wygasły

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps,
as
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

IMGW w poniedziałek ostrzegał przed burzami z gradem. Obowiązywały alarmy drugiego i pierwszego stopnia. Ostatnie wygasły o godzinie 21.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikowali ostrzeżenia meteorologiczne na poniedziałek.

Alerty IMGW drugiego stopnia - burze z gradem

W poniedziałek wieczorem obowiązywały jeszcze ostatnie tego dnia ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw lubelskiego (południowe powiaty) oraz podkarpackiego.

Ostrzeżenia wygasły o godzinie 21.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - burze z gradem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązywały wieczorem jeszcze dla województw: warmińsko-mazurskiego (powiaty na krańcach wschodnich), podlaskiego, mazowieckiego (powiaty wschodnie) oraz lubelskiego (w pozostałej części województwa).

Także one wygasły o godzinie 21.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstają burze z grademPAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz

Autor:kw, ps, as

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości