TVN Meteo | Polska

"Krótka zawierucha ze śniegiem". Zimowa aura odwiedziła Polskę

TVN Meteo | Polska

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24, TVN24
Biało w Zakopanem
Biało w ZakopanemTVN24
wideo 2/14
TVN24Biało w Zakopanem

We wtorek rano w części kraju zrobiło się biało. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze śniegowe relacje. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych opadów? Sprawdź, co przyniesie pogoda w kolejnych dniach.

Wtorkowy poranek przyniósł mieszkańcom niektórych regionów Polski przedsmak zimowej pogody. Zaczął sypać śnieg, miejscami doszło do krótkich zawiei. Na Kontakt 24 wysyłacie nam swoje relacje pogodowe.

"Krótka zawierucha ze śniegiem" - napisał jeden z Reporterów 24 z okolic Mińska Mazowieckiego.

JEŚLI CHCECIE POKAZAĆ NAM POGODĘ W SWOICH REGIONACH, PODZIELCIE SIĘ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Zimowe Tatry

W Zakopanem także zrobiło się biało - śnieg zaczął sypać już w nocy. Rankiem opady zaczęły się dość szybko roztapiać z powodu promieni słonecznych. Temperatura oscyluje jednak w okolicy 0 stopni Celsjusza.

Tatry także pokryły się warstwą śniegu. Według ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie ma jeszcze powodów, by wydawać komunikaty o ostrzeżeniu lawinowym, ale trzeba zachować wyjatkową ostrożność.

- Warunki są bardzo wymagające, dla bardzo wprawnych turystów. Można powiedzieć, że są gorsze niż przy pełnej pokrywie śnieżnej zimą. W wielu miejscach sporo lodu zamaskowanego małą ilością śniegu. Lód jest bardzo twardy. I też resztki tego starego śniegu, który też jest zbetonowany. Na razie, póki co, nie zanosi się na jakieś większe opady - mówił w rozmowie z TVN24 Edward Lichota, ratownik TOPR.

Zima w Tatrach
Zima w Tatrachtvnmeteo.pl

Pierwszy śnieg w prognozach

Synoptycy zapowiadali na wtorek możliwość pojawienia się zimowych opadów. To jednak dopiero początek. Potem co prawda czeka nas kilka dni przerwy, podczas której pogodą w Polsce rządzić będą układy wysokiego ciśnienia. W tym czasie prognozowane są na ogół opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Jednak już w piątek zacznie rozbudowywać się potężna zatoka chłodu z niżami rozciągającymi się od Arktyki po Morze Śródziemne, w której uformuje się zimny front. Z północy zacznie napływać do nas zimne, arktyczne powietrze z opadami śniegu. Pod koniec tygodnia zrobi się mroźnie i zapanuje iście zimowa aura.

TOPR nie zaleca wędrówek, szczególnie w wyższych partiach gór. Nawet w przypadku spacerów w mniej niebezpiecznych miejscach, trzeba być odpowiednio ubranym i wyposażonym.

>>> Więcej o pogodzie na najbliższe dni

Pierwszy śnieg w Białymstoku
Pierwszy śnieg w BiałymstokuKontakt 24
Anna Dec o pogodzie we wtorek i na kolejne dni
Anna Dec o pogodzie we wtorek i na kolejne dnitvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości