Pogoda w Polsce. Niż Gerson. Wilgotne i chłodne powietrze polarne zaczyna rządzić krajem

Autor:
kw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda w Polsce dostaje się pod władanie niżu Gerson. Jak przekazała w poniedziałek rano synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, ciepłe masy powietrza zaczynają być wypierane przez chłód. Miejscami widzialność jest utrudniona z powodu mgieł.

Polska dostała się pod wpływ układu niżowego Gerson z centrum nad północną Skandynawią - przekazała w poniedziałek rano synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Od zachodu do kraju wkrada się chłodny front atmosferyczny. Konsekwencją tego jest wypieranie ciepłego powietrza przez chłodniejszą wilgotną masę powietrza polarnego znad Atlantyku.

Sytuacja baryczna w Europie 20.03.2023DWD

Poranek z przejaśnieniami

O godzinie 6 na zachodzie i Pomorzu było pochmurno i deszczowo. W pozostałej części kraju dominowały nadal przejaśnienia, szczególnie na wschodnim Mazowszu i Podlasiu było jeszcze pogodnie. Na Pomorzu Zachodnim widzialność miejscami była utrudniona do 100 metrów. Mgły utrzymywały się między innymi w Resku, Szczecinie i Goleniowie.

Lokalnie pojawił się mróz. Najzimniej było w Kozienicach, gdzie termometry wskazały -1 stopień Celsjusza. Niewiele większą wartość, zero st. C, ujrzeli na termometrach mieszkańcy Białegostoku i Kielc. W Warszawie temperatura sięgnęła 2 st. C. Najcieplej było zaś w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (9 st. C) oraz w Słubicach (10 st. C).

Temperatura w Polsce 20.03.2023 ok. godz. 6wetteronline.de
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD

Pozostałe wiadomości